کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان

خوزستان -مرکز شماره 1 دزفول

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

 

اولین جلسه حوزه ای با حضور مدیر کل محترم کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان خوزستان در مرکز یک دزفول  برگزار گردید .

 

با حضور مدیر کل محترم کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان خوزستان جناب آقای شاکریان و کارشناس محترم حوزه دزفول سرکار خانم وفایی  و همچنین مسئولین و مربیان  فرهنگی مراکز حوزه دزفول (  مراکز دزفول ، اندیمشک ، شوشتر، شوش ، گتوند ) اولین جلسه حوزه ای د رسال جدید در مرکز یک  دزفول برگزار شد .

در این جلسه  پس از تلاوت کلام الله مجید  برنامه های ذیل انجام شد .

1)   ارائه راهکارهای جدید جهت معرفی کانون و جذ ب اعضای جدید  توسط مسئولین مراکز

2)   نقد کتاب هستی نوشته آقای فرهاد حسن زاده با حضور مربی ادبی خانم پوران الهی فر

3)   در ادامه صحبت های  آقای شاکریان مدیر کل محترم استان خوزستان و راهنماییهای ایشان در خصوص مدیریت مراکز، توجه ویژه به حضور کودکان ونوجوانان و ارتباط با والدین آنها و...

4)   جلسه واحد محترم کارشناسی سرکار خانم وفایی در خصوص برنامه ریزی فعالیتها ، حضور در جشنواره ها ، توجه به گزارمان نویسی ، مشارکت اعضا در فعالیتهای مرکز ، توجه ویژه به فعالیتهای گروهی در مراکز ، مطالعه  جزوه سند  چشم انداز 15 ساله کانون و...

5)   معرفی برنامه های قابل تامل تلویزیون توسط مربیان  جهت استفاده  دیگر همکاران و همچنین معرفی آخرین کتابی که هر مربی مطالعه نموده است .

6)   برگزاری کارگاه آموزش (( تاتر کاغذی )) توسط خانم فهیمه سروندی  مسئول مرکز یک اندیمشک

7)   رونمایی از دومین کتاب گویا  ( گوسفندی که خیلی عصبانی بود ) مرکز یک دزفول با حضور میر کل محترم

8)   برگزاری کارگاه آموزش پویانمایی  توسط  سعید گل گل  

9)    همچنین درجنب  سالن برگزاری جلسه ، نمایشگاهی از کتابهای فرهاد حسن زاده نویسنده کودک و نوجوان  و ماهنامه کتاب ماه ویژه کودک ونوجوان و همچنین کتابهای رمان نوجوان از مجموعه کتابهای ( رمان نوجوان امروز ) توسط واحد محترم کارشناسی حوزه دزفول برگزار شد .

 

[ سه شنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 13:40 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 


آشنایی با  نحوه  تشکیل فسیل  در مرکز یک دزفول

در بازید  35 نفر از  دانش آموزان دبستان دخترانه مدرس ( حومه دزفول ) برنامه های ذیل اجرا شد

معرفی کانون و فعالیتهای آن ، اجرای مسابقات فرهنگی ، روخوانی کتاب خوشمزه ترین کلوچه همراه با فعالیت ادبی ،اجرای کارگاه سفال با موضوع آشنایی دانش آموزان با نحوه و چگونگی تشکیل فسیل جانوران و انجام نمونه هایی از فسیل ، پخش فیلم  کلاغی که می خواست قویترین باشد وبازدید از نمایشگاه کتاب پایان  بخش برنامه ها  بود .
[ یکشنبه دهم دی ۱۳۹۱ ] [ 15:6 ] [ سعید گل گل ]

[ ]بازدید فرماندار محترم دزفول از کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان  مرکز یک دزفول


[ دوشنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۹۱ ] [ 12:17 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

  ا

 بازدید فرماندار محترم دزفول از مرکز یک دزفول

 

احسانی نیا  فرماندار  محترم دزفول  :

حضور کودکان و نوجوانان در فضای فرهنگی کانون آنها را  ازبسیاری از مشکلاتی که درآینده با آن مواجه می شوند مصون می کند .

    

با هماهنگی  های انجام شده توسط واحد کارشناسی  حوزه دزفول در روز یکشنبه 27  فروردین ماه  مرکز یک دزفول پذیرای فرماندار محترم شهرستان دزفول جناب آقای حاج  عبدالرضا احسانی نیا بود .

در این بازدید که کارشناس محترم حوزه دزفول خانم پروین وفایی و مربیان فرهنگی و هنری و تعدادی از اعضای برگزیده مسابقات نقاشی  بین المللی و کشوری نیز حضور داشتند آقای احسانی نیا از قسمتهای مختلف  این  مرکزدیدن نموده و از نزدیک با فعالیتهای کانون  آشنا شدند .

در ادامه این بازدید ایشان ضمن حضور در ساختمان کانون زبان از تلاشها و پیگیری های  واحد محترم کارشناسی در راه اندازی کانون زبان واحد دزفول قدرانی نمود .در نهایت آقای فرماندار در خصوص توسعه  و احداث  فضاهای  کانون در مناطق محروم حومه دزفول قول همکاری و مساعدت دادند .

 

 

[ دوشنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۹۱ ] [ 11:6 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

اولین بازدید دانش آموزان در سال جدید

 

در شانزدهمین روز از سال نو مرکز یک دزفول پذیرای دانش آموزان  کلاس اول دبستان دخترانه شهید توتونچی بود. در این بازدید برنامه های ذیل انجام شد معرفی فعالیتهای کانون ، اجرای مسابقه و سرگرمی (با موضوع توجه به نعمتهای خداوند ) ؛ اجرای نمایش خلاق ، بادید از نمایشگاه عروسکهاو شرکت در کارگاه سفالگری و ساخت ماهی و همچنین آشنایی با زندگی آنها بود .

 

 

[ چهارشنبه شانزدهم فروردین ۱۳۹۱ ] [ 14:10 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

فریاد شادی بچه های روستای عباس آباد

در مرکز یک دزفول

 

 

 

[ سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 13:32 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

فریاد شادی بچه های روستای عباس اباد

در مرکز یک دزفول

 

 

در 16 اسفندماه مرکز یک دزفول پذیرای 44 نفر از دانش آموزان دبستان ارشاد روستای عباس اباد این شهرستان بود .برنامه های این بازدید  که همزمان با هفته درخت و درختکاری بود شامل ، نمایش خلاق با موضوع درخت ، اجرای مسابقه با موضوع فواید درخت وعوامل مفید و مضر در رشد درخت ، پخش پویانمایی بارون میاد جر جر و...

در نهایت مدیر و معلمان همراه از تلاش مربیان کانون در اجرای فعالتهای فرهنگی و هنری تشکر و قدردانی نمودند .لازم بذکر است تعدادی از دانش اموزان این دبستان در سال گذشته در مسابقه کشوری لاک پشت فراتی موفق به کسب جایزه شدند.

 

 

[ سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 13:20 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

بازدید مدیر عامل محترم  کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان

 

سید صادق رضایی که روزیکشنبه 25 دی هم‌زمان با ایام اربعین حسینی به همراه تنی چند از مشاورین و مدیران کانون استان‌های کشور وارد خوزستان شد در اولین روز بازدید خود در کانون مراکز دزفول گفت: عصر امام زمان (عجل) پس از ظهور و قیام جهانی‌اش، از درخشان ترین و دوست داشتنی‌ترین و زیباترین عصرها برای دنیا، از آغاز آفرینش جهان و انسان است. در جامعه مهدوی جهنّم زندگی، جای خود را به بهشت نیکبختی و سعادت می‌دهد و پژمردگی و افسردگی‌ها، جای خود را به طراوت و نشاط می‌سپارد و امن و امان در همه ابعاد زندگی جهان گستر می‌شود. فرشته عدالت بر سر بشریّت سایه می‌افکند و ظلم و ستم یکسره نابود می‌شود. ما نیز در کانون وظیفه داریم که این زیبایی‌ها را در قالب اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری، ادبی و مذهبی خلاقانه به کودکان و نوجوانان خود انتقال بدهیم. که این کار در حال حاضر در مراکز کانون سراسر کشور انجام می‌شود که می‌بایست با قوت هرچه بیشتر ادامه پیدا کند.

مدیر عامل کانون در ادامه از مدیران کانون استان‌های کشور که در این سفر وی را همراهی می‌کردند خواست، هم‌زمان با دیگر فعالیت‌های کانون توجه ویژه‌ای به آشنایی کودکان و نوجوانان با زندگی مهدوی داشته باشند و برنامه‌های اجرای مراکز خود را به سوی برنامه‌های خلاق، فاخر و ارزشمند با این موضوع سوق دهند.

سید صادق رضایی در اولین روز سفر خود به استان خوزستان از مراکز کانون شماره 1 و 2 شوشتر، مراکز 1، 2، 3 و 4 دزفول، مراکز 1، 2 و 3 اندیمشک و همچنین کانون مرکز شوش دیدن کرد و با مسوولین و مربیان مراکز به گفتگو پرداخت.

وی همچنین در این سفر با حضور هیأت همراه  به زیارت حرم حضرت  سبزقبا  (ع) رفته و نماز ظهر وعصر را در جوار بارگاه   این حضرت اقامه نمودند .

گفتنی است در این سفر سید مجتبی صدر مشاور امور استان‌ها، محسن فضلی مشاور امور فرهنگی و مدیر استان تهران ، محمد مهدی محمودی ادیب مشاور و مدیر حراست کانون ، صفی اله رمضانخانی مشاورمدیر عامل کانون در مجلس و دولت و مدیران کانون استان‌های گیلان، آذربایجان شرقی، کردستان، بوشهر، خراسان رضوی و  همدان سید صادق رضایی مدیر عامل کانون را همراهی می‌کردند.

 

 

[ شنبه یکم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 12:22 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

  گزارش تصویری حضور مدیر عامل

محترم کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان

مرکز یک دزفول  

 

 

 

 

 

[ چهارشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۰ ] [ 14:5 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

    حضور مدیر عامل محترم کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان

جناب آقای سید رضا صادقی در مرکز یک دزفول

 

در ۲۵ دی ماه سال جاری مراکز دزفول پذیرای ریئس هیئت مدیره و مدیر عامل محترم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جناب آقای سید رضا صادقی بهمراه مدیریت محترم استان   خوزستان جناب آقای شاکریان و همچنین ۱۵ نفر از مدیران استانهای کشور از مراکز دزفول دیدن نمودند .

در این بازدید پس از خوش آمدگویی توسط  فاطمه حاجی کریمی عضو کودک و اجرای سرود کانون ایشان  به همراه هیئت همراه  از نمایشگاه آثار نقاشی و سفال  اعضا  ِ نمایشگاه عروسکها  نمایشی -غرفه زیست شناسی - نمونه  ای از آثار   پویانمایی  -پخش نماهنگ سوگواره (( خیمه خورشید )) دیدن نمودند .

در پایان جناب آقای سید صادق رضایی از فعالیتهای دینی و مذهبی این مرکز در ایام محرم و همچنین برگزاری سوگواره ((خیمه خورشید ))  از مربیان  تشکر و قدرانی نموده و این برنامه را در خور توجه دانستند .

 

 

[ چهارشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۰ ] [ 13:48 ] [ سعید گل گل ]

[ ]مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه