کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان

خوزستان -مرکز شماره 1 دزفول

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

 

اعضاي مركز يك دزفول  در کارگاه کاردستی خلاق

ماشين هاي متحرك ساختند.

 

 

 

[ سه شنبه پانزدهم شهریور 1390 ] [ 14:28 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

اعضاي مركز يك دزفول  در کارگاه کاردستی خلاق ماشينهاي متحرك ساختند .

 

كارگاه خلاقيت از فعاليتهاي جذاب و پرطرفدار در مراكز كانون بوده كه هرساله اعضا با شركت در اين كارگاه آثار زيبايي را خلق مي كنند به همين منظور در ادامه فعاليت  آموزش قايق هاي موتوري  در سال جاري آموزش  طراحي  و ساخت ماشينهاي متحرك با استفاده تخته سه لايي   ونصب  موتور  الكتريكي   و چراغ و...  بود .اين كارگاه آموزشي از برنامه هاي جذابي بود كه مورد توجه والدين  و اعضا نيز قرارگرفت .

 

 

[ سه شنبه پانزدهم شهریور 1390 ] [ 13:55 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

 ارسال  آثار  تقاشي اعضاي مركز يك دزفول در  

مسابقه نقاشي بين المللي مونيخ آلمان

 

 

 5 ا ثر نقاشي اعضاي كودك ونوجوان مركز يك دزفول جهت شركت در مسابقه نقاشي بين المللي مونيخ آلمان با موضوع كوكان به چه باور دارند ؟   به مركز آفرينشهاي هنري استان خوزستان ارسال شدند .

 

 

[ یکشنبه سیزدهم شهریور 1390 ] [ 13:20 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

 حضور اعضاي مركز يك دزفول در جشنواره قصه گويي رضوي

 

7 نفر از اعضاي كودك ونوجوان دختر وپسر مركز يك دزفول  در جشنواره قصه گويي رضوي شركت نمودند .لازم بذكر است قصه هاي اين اعضا از كتابهاي خوشبوتر از گلاب و ميهمان توس و قصه هاي چهار ده معصوم انتخاب و گفته شدند .

 

[ یکشنبه سیزدهم شهریور 1390 ] [ 13:18 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

كارگاه آموزش گامي به سوي امنيت اجتماعي

با همكاري مركز يك دزفول و كلانتري شماره ۱۱ دزفول

 

 

 

 

[ یکشنبه سیزدهم شهریور 1390 ] [ 12:56 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

حضور  مربيان و اعضاي مركز يك دزفول در مسابقه ادبي

(( پرستو هاي بهشتي ))

 

10  اثر ادبي  مربوط  به مربيان ( 2 اثر )   با موضوع دفاع مقدس و اعضاي كودك ونوجوان ( 8 اثر ) با موضوع نامه اي به كودك فلسطيني جهت شركت در مسابقه ادبي (( پرستو هاي بهشتي )) به مركز آفرينشهاي ادبي استان خورستان ارسال گرديد

 

 

[ یکشنبه سیزدهم شهریور 1390 ] [ 12:55 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

اجراي كارگاه آموزشي (( گامي به سوي امنيت اجتماعي ))

در مركز يك دزفول

 

به منظور آشنايي اعضاي كودك ونوجوان با معضلات اجتماعي و دامهاي مستتر در مسير زندگي  از كودكي تا  جواني  با همكاري  مركز يك دزفول و. رياست محترم كلانتري شماره 11 دزفول كارگاه آموزشي (( گامي به سوي امنيت اجتماعي ))  با حضور بيش از 40 نفر از اعضاي دختروپسر در دو نوبت   در  اين مركز برگزار شد .

[ شنبه دوازدهم شهریور 1390 ] [ 12:57 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

اعضای مرکز یک دزفول  در نشست ادبی (( عطر حرم ))  نامه های خود را برای

امام رضا (ع) به کبوتر های حرم سپردند .

 

 

 

[ سه شنبه بیست و پنجم مرداد 1390 ] [ 23:17 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

   عضو  کودک  مرکز یک دزفول دیپلم افتخار مسابقه‌ی بین‌المللی

نقاشی میزیال در کشور ترکیه را کسب کرد.

 

عضو کودک مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان، دیپلم افتخار مسابقه‌ی بین‌المللی نقاشی میزیال در کشور ترکیه را به ایران اسلامی آورد.

به گزارش روابط عمومی کانون، «رضا مدد زاده» عضو 11 ساله مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در شهرستان دزفول موفق شد دیپلم افتخار مسابقه‌ی بین‌المللی نقاشی میزیال ترکیه را از آن خود سازد.

 

 

بر اساس این گزارش برگزیده این مسابقه‌ی بین‌المللی عضو مرکز آفرینش‌های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در کانون شماره یک شهرستان دزفول است که تحت آموزش‌های مریم شادابی پور مربی هنری کانون در این مسابقه شرکت کرده بود.

مسابقه‌ی بین‌المللی نقاشی «Mizyal» ترکیه در سال 2011 با موضوع آزاد برگزار شد و در آن 9 هزار اثر از 19 کشور جهان شرکت داشتند.

 

 

[ یکشنبه بیست و سوم مرداد 1390 ] [ 19:36 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

 

 *اجرای کارگاه هنری  (( نقاشی  بر روی سفال ))

 

کارگاه کاردستی و سرگرمیهای سازنده از فعالیتهای جذاب و پر مخاطب  کانون می باشد به همین منظور در ایام مبارک  رمضان  با حضور بیش از 20 نفر از اعضای  نوجوان  دختر  مرکز یک دزفول کارگاه نقاشی و گرافیک بر روی سفال با موضوع اسما ئ مبارک ائمه اطهار   به مربیگری مریم  یلداش پور مربی فرهنگی این مرکز برگزار شد . 

 

 

[ یکشنبه بیست و سوم مرداد 1390 ] [ 18:54 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

اعضای نو جوان مرکز یک دزفول  در فعالیت علمی

با علت (( گرمایش زمین )) آشنااشدند

 

در سال جاری پس از برنامه ریزی های اولیه  و تشکیل شوراهای فرهنگی هر مربی با انتخاب موضوع و گروه سنی مورد نظر فعالیت علمی مورد علاقه اعضا را انتخاب  وسپس اقدام به جمع آوری منابع وشیوه های اجرا  نمود.

بعنوان مثال به منظور آشنایی اعضای نوجوان پسر مبحث علمی (( زمین )) انتخاب شد و این فعالیت به شکل زیر اجراشد

1)در ابتدا گروه بندی اعضا صورت گرفت و کتاب (( گرمایش زمین )) به آنها معرفی شد .

2)پرسش سئوال از گروه های دو نفره اعضا  در خصوص علت گرم شدن زمین و پیدا کردن جواب از کتاب مذکور

3)هر گروه نظرات خود را  بصورت شفاهی ارائه داده و دیگر گروه ها نیز آنها را مورد نقد قرار می دادند .

4)برگزاری کارگاه کاردستی با ظروف یکبارمصرف ( زباله ها باعث ایجاد گازهای گلخانه ای و افزایش دمای زمین )

5)اجرای نمایش خلاق با موضوع  گرمایش  زمین  توسط گروههای دو نفره و شخصیتهای زمین و خورشید

6)برگزاری اردوی تفریحی ساحل رودخانه دز  و جمع آوری نمادین زباله ها و آموزش غیر مستقیم به اعضا و ...

 

 

[ پنجشنبه بیستم مرداد 1390 ] [ 12:1 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

اعضای کودک مرکزیک دزفول در فعالیت علمی با

زندگی ماهی ها اشنا شدند

 

موضوع   در نظر گرفته شده برای اعضای کودک ((جانوران وگیاهان )) می باشد که در جلسه  اول  که موضوع ما هی  در نظر گرفته شده بود  اول اعضا  گروه بندی  و   اطلاعات  و دانسته های  آنها  در خصوص خصوصیات ظاهری و شرایط زندگی (( ماهی ها ))  و... جمع آوری شد. در ادامه آنها مشاهده ات  خود را  در خصوص ماهی زنده و  ماهی  بی جان در فرمهای مربوطه  ثبت کرده  در نهایت با پرسش سئوالاتی در ارتباط با ماهی ها و تشریح آن اولین  جلسه فعالیت علمی به اتمام رسید .

استفاده از پازل هایی با  موضوع خصوصیات ظاهری و  نحوه تنفس وپوشش آنها از فعالیتهای جنبی مرتبط با ازدگی ماهی ها  بود

 

 

 

 

 

[ پنجشنبه بیستم مرداد 1390 ] [ 11:55 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

 حضور (( شخصیتهای میو های  )) در مرکز یک دزفول

 

د رادامه برنامه قصه گویی با میوه ها   که مورد   توجه و استقبال اعضا  قرار گرفت   و به منظور تشویق کودکان به مطالعه  از اعضا خواسته شد تا یکی از شخصیتهای دوست داشتی  و جذاب  کتابی  را که در تابستان سال جاری از کتابهای کانونی و غیر کانونی  مطالعه کرده اند را با میوه های خوشمزه  فصل تابستان درست نمایند .

[ جمعه هفتم مرداد 1390 ] [ 1:1 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

گزارش امانت دهی عروسکهای ملی (( دارا و سارا )) 

 

گزارش  مصور در خصوص نتایج حاصل از امانتدهی عروسکهای دارا وسارا  در مرکز یک دزفول  به هراه  فرم نظر خواهی از اعضا و والدین و تصاویر زیبایی از طراحی لباس  این عروسکها توسط اعضا و والدین آنها  جهت انعکاس به مدیر عامل   محترم کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان به دفتر  استان خوزستان ارسال گردید .

 

[ جمعه هفتم مرداد 1390 ] [ 0:46 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

 

ویژه برنامه (( ساحل دز ، ساحل رویایی  )) با همکار ی شهرداری دزفول

 ومرکز یک دزفول اجرا گردید.

 

 

 

[ جمعه هفتم مرداد 1390 ] [ 0:36 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

ویژه برنامه (( ساحل دز ، ساحل رویایی  )) با همکار ی شهرداری دزفول

 ومرکز یک دزفول اجرا گردید.

 

 با مشارکت شهرداری محترم شهرستان دزفول و مدیریت محترم پارک ساحلی (( علی کله ))  جناب آقای زرین کار و برنامه ریزی  کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مرکز یک دزفول  ویژه برنامه جمع آوری نمادین زباله ها ی ساحل رودخانه دز  توسط اعضای نوجوان پسر انجام شد .

  هدف از اجرای این برنامه آموزش بازیافت مواد به اعضا و آموزش غیر مستقیم و فرهنگ سازی استفاده صحیح از منابع طبیعی  بخصوص این مجموعه تفریحی بی نظیر به مهمانان این شهرستان که در ایام تعطیل از ساحل رودخانه دز استفاده می کنند بود . در ادامه ضمن جمع آوری زباله حاشیه رودخانه اعضا به مردم  کیسه زباله داده و درنهایت از پارک آبی دز استفاده نمودند.   

 

 

[ جمعه هفتم مرداد 1390 ] [ 0:27 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

جشن میلاد امام زمان (عج ) با عنوان (( آخرین ستاره ))

در مرکز یک دزفول

 

به مناسبت میلاد با سعادت امام زمان (عج ) با حضور بیش از  90 نفر از اعضای دختر وپسر کودک ونوجوان  و  تعدادی از  مادران اعضا  در دو نوبت جداگانه جشن  (( آخرین ستاره )) در سالن آمفی تاتر مرکز یک دزفول برگزار گردید.

برنامه های اجرا شده در این جشن ها شامل : تلاوت قرآن مجید ، سرود ملی ، اجرای نمایش عروسکی (( بابا ریش دراز و...)) توسط اعضای کودک دختر ، اجرای مسابقه نمایش خلاق بین مادران واعضای دختر ، مسابقه حضور ذهن بین اعضای نوجوان ُاجرای سرود (( بوی سیب )) توسط اعضای کودک دختر وپسر ، اجرای مسابقه معرفی شخصیت و آشنایی با اسامی امام زمان و...، اجرای حرکات نمایش تکواندو توسط عضو کودک دختر ، اجرای حرکات نمایشی کانفو توسط چهار عضو نوجوان پسر ، خواندن مقاله با موضوع ظهور توسط عضو نوجوان دختر  و... بود .

 

 

[ یکشنبه بیست و ششم تیر 1390 ] [ 19:45 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

((   دارا و سارا ))  لباس نو مبارک

 

   پس از اجرای  برنامه امانت دهی عروسکهای دارا وسارا  به اعضا  که مورد استقبال کودک دختر وپسر و والدین قرار گرفت . در اولین برنامه در جهت معرفی  این عروسکهای ملی  والدین واعضا طراحی ودوخت لباسهای جدید را برای این عروسکها آغاز نمودند که نمونه هایی  را مشاهده می کنید .

 

استفاده از این عروسکها در فعالیت قصه گویی ، نمایش خلاق ، فعالیت ادبی (داستان کوتاه ) و توزیع فرم نظرسنجی در بین والدین واعضا  از دیگر فعالیتهای انجام شده در مرکز یک دزفول بوده که مشروح انها طی گزارشی به مدیریت استان ارسال خواهد شد .

 

 

[ یکشنبه نوزدهم تیر 1390 ] [ 21:39 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

وبلاگ (( ستاره هشتم )) در مرکز یک دزفول افتتاح گردید

 

پس از آموزش وبلاگ نویسی  به اعضا در دومین جلسه آموزشی با حضور17  نفر از اعضای نوجوان پسر  وبلاگ (( ستاره هشتم )) با هدف آشنایی اعضا با زندگی نامه ، کرامات و... امام رضا (ع ) در مر کز یک دزفول افتتاح شد .

این وبلاگ شامل  زندگینامه ، داستان ، حدیث ، شعر ، نامه و عکس  با  محوریت امام رضا ( علیه السلام ) می باشد .افتتاح این وبلاگ را به کودکان ونوجوانان شهرستان دزفول و اعضای کانون تبریک می گوییم ...

 

[ یکشنبه نوزدهم تیر 1390 ] [ 0:47 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

نمایشگاه نقاشی (( ستاره ها )) در مرکز یک دزفول

 

به منظور تشویق  اعضا  در پایان اولین دوره آموزش نقاشی ،  نمایشگاه نقاشی با عنوان (( ستاره ها)) در مورخه 18 تیرماه  شامل بیش از 50 اثر نقاشی اعضای کودک دختر  به مربیگری خانم مریم قلاوند  در مرکز یک دزفول برگزار گردید .

لازم بذکر است در مراسم افتتاح این نمایشگاه از والدین اعضای شرکت کننده در این کلاس هنری نیز دعوت شد .

 

[ یکشنبه نوزدهم تیر 1390 ] [ 0:41 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

 اعضای کودک (( دعای موش کوچولو )) را شنیدند

 

پس از روخوانی کتاب (( دعای موش کوچولو )) نوشته  خانم کلر ژوبرت  توسط اعضای کودک به مربیگری  مربی فرهنگی نجمه واحدی  ؛ اعضا موش کوچولوی کتاب مذکور را به شکل کاردستی اجرا نمودند.

هدف از اجرای این فعالیت  که با حضور بیش از 50 نفر از اعضای کودک دختر وپسر  در دو نوبت انجام شد معرفی کتاب و علاقمندی اعضای کودک به مطالعه بود .

 

 

[ پنجشنبه نهم تیر 1390 ] [ 16:28 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

آزمون تعیین سطح (( کانون زبان ایران ))در مرکز یک دزفول برگزار شد .

 

با حضور بیش از ۴۰ نفر از متقاضیان  ثبت نا م در  کلاس زبان (مقطع بزرگسال  برادر ) کانون زبان ایران آزمون تعیین سطح با نظارت نمایندهخ کانون زبان سرکار خانم دباغ و همچنین آقای صبا مدرس کانون زبان ایران در مرکز یک دزفول برگزار گردید .

لازم بذکر است آزمون تعیین سطح کلاسهای خواهران نیز  با حضور نماینده کانون زبان ( تهران ) در روز چهارشنبه  وبا شرکت  ۵۰   نفر از دانش آموزان مقطع دبستان  در این مرکز برگزار شد .

 

 

[ پنجشنبه نهم تیر 1390 ] [ 16:10 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

وبلاگ ( گل بهشتی ) با موضوع حضرت معصومه (س)

در مرکز یک دزفول افتتاح گردید .

 

به منظور آشنایی اعضای نوجوان  دختر با زندگی نامه ، احادیث ، روایات و... حضرت معصومه (س)   آموزش وبلاگ برای اعضای مرکز یک دزفول توسط مربی فرهنگی سعید گل گل  داده شد این وبلاگ با عنوان (  گل بهشتی ) افتتاح شده و جمع آوری ، تایپ و... توسط اعضا انجام شده ومسئولیت آن را عضو نوجوان دختر نوشین بنی نجار از اعضای فعال مرکز به عهده دارد .

 

 

[ پنجشنبه نهم تیر 1390 ] [ 16:6 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

اجرای قصه با شخصیتهای خوراکی در مرکز یک دزفول

 

 به منظور تشویق کودکان به کتابخوانی وهمچنین علاقمندی آنها به قصه  شخصیتهای   قصه ملخ و مورچه با میوه طراحی و ساخته شد و توسط خانم  زهرا مشیدی مربی  فرهنگی اجرا گردید که مورد توجه اعضا قرار گرفت .

 

 

[ دوشنبه بیست و سوم خرداد 1390 ] [ 18:44 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

جلسه شورای فرهنگی مربیان

اولین جلسه شورای فرهنگی سال 90  با حضور کارشناس محترم حوزه دزفول و مربیان  فرهنگی  این حوزه در مرکز یک دزفول برگزار گردید .

قبل از شروع جلسه مربیان در اردوی علمی بازدید از گلخاانه  وگل فروشی  شرکت نمودند  تا ضمن آشنایی با خصوصیات ظاهری واسامی و...گیاهان برای آغاز فعالیت علمی در تابستان به کسب تجربه واطلاعات بپردازند .

در اولین بخش  جلسه واحد کارشناسی در خصوص ویژه برنامه ها ، جشنواره ها وموفقیتهای مربیان واعضای مراز این حوزه نکاتی را مطرح نموده ودر ادامه مربیان به گروههای چهار نفره تقسیم شده و هر گروه یک موضوع ( برگ ، گل ، دانه و...) را انتخاب کرده و برنامه و شیوه های  پیشنهادی خود را  در خصوص اجرای فعالیت علمی  بیان نمودند .

 

[ جمعه بیستم خرداد 1390 ] [ 20:13 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

 

عروسکهای شهر من دزفول

 

 

 

 

 

[ چهارشنبه یازدهم خرداد 1390 ] [ 19:38 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

صدای شادی  رنگها  

در مر کز یک  دزفول شنیده می شود

 

اولین  جلسه کلاس  نقاشی اعضای کودک دختر مر کز یک دزفول  با حضور ۱۶ نفر  و به مربیگری خانم قلاوند مربی کمکی هنری این مرکز در 16 خرداد آغاز می شود .

 

 

[ چهارشنبه یازدهم خرداد 1390 ] [ 19:30 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

  16 خرداد  ماه

 صدای شادی کودکان ونوجوانان

در مرکز یک دزفول

طنین انداز می شود .

 

اولین کلاسهای فرهنگی  اعضای مرکز یک دزفول در روز 16 خردادماه  به مربیگری خانم زهرا مشیدی و آقای سعید گل گل  به طور رسمی  آغاز می شود .

 

 

[ چهارشنبه یازدهم خرداد 1390 ] [ 19:28 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

(( عروسکهای شهر من ))

 

پس ازاعلام فراخوان مسابقه (( عروسک شهر من )) نمونه هایی از عروسکهای  محلی شهرستان دزفول که روزی هم آغوش و  آرامش بخش کودکان  سالهای دور (  سالهای 1310-  1300)بوده به مرکز یک دزفول داده شد .از این میان عروسکهایی شناخته شد با عنوان ((جریک و وریک )) که توسط افرادی خاص در مراسم  عروسی به منظور فراهم  آوردن فضایی  شادی و با نشاط  برای مهمانان  به اجرای نمایش عروسکی می پرداختند .

 

 

[ چهارشنبه یازدهم خرداد 1390 ] [ 19:13 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

جشن روز مادر مرکز یک دزفول با عنوان 

 (( کودکان دیروز مادران امروز ))

 

جشن روز مادر در روز  پنجشنبه مورخ 5 خرداد ماه ساعت 30/8 در سالن آمفی تاتر مرکز یک دزفول با حضور اعضا ومادران برگزار می شود .

 

 

[ سه شنبه سوم خرداد 1390 ] [ 21:57 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه