کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان
خوزستان -مرکز شماره 1 دزفول

جلسه كميته كودك ونوجوان دهه فجر شهرستان دزفول

 

 

در روز دوشنبه 6 بهمن ماه 93 كميته كودك و نوجوان دهه فجر انقلاب اسلامي دزفول به رياست سركار خانم  پروين وفايي مسئول امور فرهنگي  حوزه دزفول در مركز يك دزفول برگزار شد . در اين جلسه رياست محترم سازمان بهزيستي جناب آقاي ايثاري ، مسئول امور مهد كودكها سركار خانم دباغ ،مسئول محترم نهاد كتابخانه هاي شهرستان دزفول  سركارخانم  مهرانفر ، نماينده محترم راديو دزفول جناب آقاي مقدسيان پور ، نماينده محترم  ميراث فرهنگي آقاي آريايي   ، نماينده مهد كودكهاي دزفول سركار  خانم  فرزانه وفايي ،  نماينده كميته امداد امام خميني  سركار خانم  خشت گر  ، نماينده خبرگزاري جهموري اسلامي  سركار خانم كرد ، مسئول  مجتمع فرهنگي مدرس آقاي بختياري  و مسئولين مراكز كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان دزفول حضور داشته و مشروح فعاليتهاي پيش بيني شده براي جشن هاي دهه فجر انقلاب اسلامي كه براي كودكان ونوجوانان شهرستان دزفول  در نظر گرفته شده را ارائه نموده و اعم اين برنامه ها به ستاد بزرگداشت دهه فجر اين شهرستان ارسال خواهد شد .

در پايان شركت كنند گان در جلسه ضمن بازديد از كارگاههاي هنري در حال اجراي كودكان زير 7 سال  در مركز  بازديد نموده و از نزديك با  فعاليتهاي مختلف فرهنگي و هنري انجام شده در زمينه كتاب و كتابخواني از جمله (( كتابهاي گويا ، طرح چرتكه كتاب ، پويانمايي و... ))  ، آشنا شدند .

 لازم بذكر است جناب اقاي مقدسيان نماينده محترم راديو دزفول  در اين جلسه آمادگي خود و واحد خبري را جهت پوشش رسانه اي فعاليتهاي كميته كودك ونوجوان در ايام برگزاري اين جشن بزرگ ملي اعلام نمودند .

 

 

 

 


 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ سه شنبه هفتم بهمن 1393 توسط سعید گل گل

آموزش و پرورش زمینه مشارکت بیشتر مدارس با مراکز کانون پرورش فکری را فراهم کند

 
حبیب اله آصفی معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول، در دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با تأکید بر فعالیت‌های مؤثر کانون پرورش فکری از مدیران و مسئولان آموزش و پرورش خواست زمینه مشارکت بیشتر مدارس را با این مراکز فرهنگی و هنری را فراهم کنند.
 
 
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان، آصفی که در دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش که با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش، اعضای شورای آموزش و پرورش دزفول و سردشت در سالن جلسات فرمانداری ویژه شهرستان دزفول سخن می‌گفت به توانایی‌ها و پتانسیل خوب در کانون اشاره کرد و افزود: در کانون فعالیت‌های بسیار جذاب و متنوعی به شکلی غیرمستقیم و در راستای تعلیم تربیت اسلامی انجام می‌شود که ما می‌بایست با برنامه‌ریزی‌های دقیق دانش آموزان بیشتری را در استفاده از این فعالیت‌ها بهره‌مند سازیم.
وی با اشاره به اهمیت فرهنگ مطالعه، به فعالیت‌های ترویج کتاب‌خوانی در مراکز کانون پرداخت و از مسئولین آموزش و پرورش دزفول و سردشت خواست دانش آموزان را در این فعالیت‌های ترویجی مشارکت دهند.
معاون استاندار خوزستان در ادامه به وجود کتاب‌های خوب در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اشاره کرد و از شرکت‌کنندگان در جلسه شورای آموزش و پرورش دزفول و سردشت خواست با همکاری کانون کتابخانه‌های مدارس به کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مجهز شوند.
در ادامه این جلسه مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان، آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری را به دو بال برای پرواز تشبیه کرد که می‌توانند با هماهنگی بیشتر به بالاترین نقطه اوج موفقیت برسند و کودکان و نوجوانان بیشتری را در راستای تعلیم تربیت اسلامی از مفاهیم بالای فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و مذهبی بهره‌مند سازند.
عبدالنبی شاکریان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در امر ترویج فرهنگ مطالعه اعلام آمادگی کرد تمامی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در 27 شهر استان خوزستان آماده خدمت‌رسانی به دانش آموزان مدارس با توجه به ظرفیت‌های خود هستند.
در این جلسه همچنین غلامرضا نصر اله پور معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان دزفول، گزارشی پیرامون مشکلات موجود در کتابخانه‌های مدارس شهر و روستا را ارائه کرد و خواستار تقویت و رسیدگی بیشتر به کتابخانه‌های مدارس شهر و روستا شد.
اقدامات صورت گرفته‌شده جهت هفته‌ی بزرگداشت مقام معلم، بیان برنامه‌های پرورشی و تربیت‌بدنی که در ایام دهه فجر و سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سطح مدارس انجام خواهد شد و ارائه گزارشی از عملکرد شورای آموزش و پرورش دزفول در سال‌های 92 و 93 دیگر برنامه‌های این نشست بود که توسط مسئولین بخش‌های مختلف آموزش و پرورش ارائه شد.
همچنین در این جلسه کارشناس فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سركار خانم وفايي  با اکثریت آرا به‌عنوان عضو شورای آموزش و پرورش شهرستان دزفول و سردشت منصوب شد.
گفتنی است: در پایان این نشست لوح‌های تقدیر اعضای شورای آموزش و پرورش دزفول و کارگروه‌های آن با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان و معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان دزفول اهدا شد.
 
 نوشته شده در تاريخ سه شنبه هفتم بهمن 1393 توسط سعید گل گل

 

 من عاشق محمدم

 

كودكان و نوجوانان مركز يك دزفول در كارگاههاي هنري و كتابخواني همنوا با مسلمانان ايران و جهان عشق و ارادت  خود را به رسول آسماني (( محمد مصطفي ))  در قالب آثار زيباي هنري خط و نقاشي  در فضاي مجازي ماندگار ساختند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه دوم بهمن 1393 توسط سعید گل گل

 

همايش قصه گويي (( قصه هاي آسماني )) د رمركز يك دزفول

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و هفتم آذر 1393 توسط سعید گل گل

 

 آغاز دوره نهم كارگاه هاي خلاقيت در مركز يك دزفول

 


 

 

 

عكس هاي آرشيوي مربوط به دوره هاي گذشته

 

با هماهنگي به عمل آمده با مدير كل محترم استان خوزستان و پيگيري هاي واحد محترم كارشناسي

حوزه دزفول خانم پروين وفايي  دوره نهم كارگاههاي خلاقيت (( نقاشي ، كاردستي ، سفال))

ويژه كودكان زير 7 سال پس از برگزاري جلسه توجيهي با حضور والدين آنها از روز چهارشنبه مورخه

         19  آذرماه 93 آغاز مي شود

اين كارگاههاي از ساعت 10-11  و 11-12  در روزهاي دوشنبه و چهارشنبه  به مربيگري  خانمها

         فرخنده برومند و معصومه پولادك برگزار خواهد شد .

 

 
نوشته شده در تاريخ سه شنبه هجدهم آذر 1393 توسط سعید گل گل
  


 

اجراي طرح (( اقدام پژوهي  )) در مركز يك دزفول

 

با توجه به اهميت پژوهش و  توجه به سازي و اصلاح  وضع نامطلوب  موجود در مراكز

كانون پرورش فكري كودكان ونو جوانان طرح اقدام پژوهي با عنوان (( چگونه مي توان

اعضاي نوجوان پسر را جذب فعاليت هاي مركز نمايم ؟)) با همكاري مربيان فرهنگي

مركز يك دزفول و  خانم  فهيمه كمال فر مربي فرهنگي مركز شماره سه انديمشك 

انجام شده كه جهت ارائه در هفته پژوهش به واحد آموزش استان ارسال گرديد ه است .

در اين اقدام پژوهي ضمن مصاحبه با اعضاي نوجوان پسر مركز يك دزفول و مربيان فرهنگي

مراكز حوزه كارشناسي دزفول  ، راهكارهايي را كه  مربيان فرهنگي مراكز حوزه دزفول و  اين

مركز جهت جذب اعضاي نوجوان پسر در سالهاي اخير بكار برده و مورد استقبال  قرار گرفته است

را  ارائه نموده است .

 

 
نوشته شده در تاريخ سه شنبه هجدهم آذر 1393 توسط سعید گل گل
  


 

 

 

برگزيدگان جشنواره قصه گويي استاني معرفي شدند .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان، هیأت داوران این جشنواره آسیه رحمتی با قصه «مسافر بهار» از شهر اندیمشک، الهام بهادر قنواتی با قصه «چِلمن» از بهبهان و زینب موسوی با قصه «دَدی بِی دَدی» از هندیجان را به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم این جشنواره معرفی کرد.براساس این گزارش، ثریا عبدی با قصه «خاک پای آسمان» از شهرستان هندیجان، مدینه خورشیدی با قصه «یوسف و زلیخا» از شهرستان ایذه، فروغ شاکریان با قصه «مهمان کوچولوی مسجد» از شهرستان اهواز، مهرناز شهرکی با قصه «کلمه های زیتونی یک شاعر» از شهرستان بهبهان، فاطمه حسن نسب با قصه «عصیان آتش» از شهرستان بهبهان، مهین گیمدی با قصه «حرف آباد» از شهرستان بستان و لیلا رحمانیان با قصه «افسانه روباه حیله گر» از شهرستان اهواز نیز توانستند رتبه چهارم تا دهم این جشنواره را به خود اختصاص دهند.همچنین هیأت داوران شانزدهمین جشنواره قصه‌گویی استان خوزستان متشکل از شعله پرند، لیلا قنواتی فرد و پروین وفایی، منصوره محمدی با قصه «بوی عطر آشنا» از شهرستان امیدیه، مریم لعلی با قصه «قیچی که دنبال کار می‌گشت» از شهرستان دزفول، زینب چمانی با قصه «دختر آجین و دوجین خان» از شهرستان شوش، مرجان نوروزی زاده با قصه «غلام ساده» و مرجان ظریفی با قصه «این همه تلق و ملق» از شهرستان اهواز، فاطمه جوکار با قصه «آوازی برای وطن» از شهرستان بهبهان، فاطمه زیرک قشقایی با قصه «کمیل» از شهرستان آبادان، هاشمیه طبیشی با قصه «چهل چشمه» از شهرستان خرمشهر، شهناز ممبینی با قصه «گلپر و ماه و رنگین کمان» از شهرستان اهواز و ساراکلانی و ندا مرادپور با قصه «دزدی که پروانه شد» از شهرستان دزفول را به عنوان نفرات یازدهم تا بیستم این جشنواره معرفی کردند.هفدهمین جشنواره قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در مرحله‌ی حوزه ایی کار خود را با رقابت 100 قصه گو در 27 شهر استان خوزستان آغاز کرد و پس از آن 45 برگزیده این مرحله در دو روز 27 و 28 مهر ماه در اهواز قصه های خود را با درون مایه‌ی آموزشی، تربیتی با گرایش مذهبی، علمی، تاریخی، اجتماعی روایت کردند.گفتنی است:لوح فشرده 20 برگزیده‌ی این جشنواره جهت انتخاب نهایی برای شرکت در هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه گویی که زمستان امسال توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد به دبیرخانه این جشنواره مستقر در اداره کل آفرینش‌های فرهنگی کانون کشور ارسال می‌شود.

 

 
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه سی ام مهر 1393 توسط سعید گل گل
  


 

 اولين روز از  (( هفته ملي كودك  )) در مركز يك دزفول

 

 در اولين روز از برگزار ويژه برنامه هاي (( هفته ملي كودك )) مركز يك دزفول پذيراي دانش آموزان دبستان دخترانه گلهاي اين شهرستان بود . در اين ويژه برنامه فعاليتهاي زير انجام شد . معرفي كانون و تبريك هفته كودك ، برگزاري مسابقات فرهنگي با موضوع حقوق كودكان ، مسابقه حضور ذهن ،اجراي قصه گويي داستانهاي (( جيك جيك كي منو مي خوره ؟ و قيچي كه دنبال كارمي گشت ))  و اجراي تاتر كاغذي قصه هاي گفته شده توسط دانش آموزان ، معرفي عروسك محلي (( تكم )) ، توزيع بروشور با موضوع ((  شيوه هاي  ارتباط با كودكان )) ، اعلام ثبت نام  رايگان از دانش آموزان در هفته ملي كودك و درنهايت بازديد از نمايشگاه نمونه اثار هنري اعضا در تابستان بود .

 

 
نوشته شده در تاريخ سه شنبه پانزدهم مهر 1393 توسط سعید گل گل

نمايشگاه آثار هنري با عنوان (( رد پاي آب )) در مركز يك دزفول

 

به منظور تشويق و ايجاد انگيزه در اعضا نمايشگاه آثار هنري ، ادبي با عنوان (( ردپاي آب )) شامل آثار عكاسي ، نقاشي ، داستان كوتاه و خوشنويسي  با موضوع آب  در مركز يك دزفول برگزار شد .

اين نمايشگاه  آثار اعضاي كودك ونوجوان دختر و پسر مركز شامل 11 اثر نقاشي با تكنيك گواش و پاستل ، 6 اثر خوشنويسي ، 13 اثر داستان كوتاه و 21 اثر عكاسي مي باشد .

 

 

لازم بذكر است منتخبي از اين آثار جهت حضور در سومين جشنواره (( آب طعم زندگي )) كه با همكاري شركت آبفا و كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان خوزستان  به روابط عمومي  آبفا شهرستان دزفول  ارسال خواهد شد .

 

 
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه سوم مهر 1393 توسط سعید گل گل

 

نمايشگاه آثار هنري با عنوان (( رد پاي آب )) در مركز يك دزفول

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه سوم مهر 1393 توسط سعید گل گل

 

 بازديد رضا قمر زاده مشاور مدیرعامل و مدیر دفتر مرکزی حراست کانون

 

در بازدید از مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شمال استان خوزستان، رضا قمر زاده مشاور مدیرعامل و مدیر دفتر مرکزی حراست کانون، دوران کودکی را اوج شکوفایی فطرت پاک انسان معرفی کرد.

 

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان، رضا قمر زاده مشاور مدیرعامل و مدیر دفتر مرکزی حراست کانون در بازدید از مراکز کانون شهرستان دزفول، اندیمشک و شوش و همچنین کانون زبان دزفول در سخنانی گفت: مرز جدایی انسان‌ها و حیوانات فطرت و آمیختگی آن با عقل است؛ در غیر این صورت در همه‌ی موارد حیوانات با انسان‌ها مشترک هستند.
وی با اشاره به این جمله، «مهر خوبان دل و دین از همه بی پروا برد، رخ شطرنج نبرد آن که رخ زیبا برد، من به سرچشمه خورشید نه خود بردم راه، او که می‌رفت مرا هم به دل دریا برد» از علامه طباطبایی افزود: آن چه که ما را از حیوانات متمایز می‌کند همین فطرت زیبای خدادادی است و " او" در این گفته علامه طباطبایی همان فطرتی است که خدا به ما داده است.
قمر زاده در بازدید خود در جمع مربیان کانون با بیان این که اوج شکوفایی و غنچه کردن این فطرت در دوران کودکی است از خداوند بزرگ بابت دادن این توفیق به کانونی‌ها برای رشد، هدایت و شکوفایی این فطرت شاکر شد و ابراز امیدواری کرد قدر این توفیق بزرگ را بدانیم.
مشاور مدیرعامل کانون همچنین در بازدید خود از مراکز کانون در شمال استان خوزستان در ارتباطی صمیمی با مربیان و اعضای چهار مرکز کانون دزفول، سه مرکز اندیمشک و کانون زبان دزفول به گفت گو پرداخت و از فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مراکز دیدن کرد.
وی در بازدید از فعالیت‌های مراکز کانون ضمن استقبال از فعالیت‌های فرهنگی و بومی انجام شده در این مراکز بر تقویت این فعالیت‌ها در معرفی هرچه بیشتر فرهنگ ایرانی و اسلامی و بومی تاکید کرد.
گفتنی است: مشاور مدیرعامل و مدیر دفتر مرکزی حراست کانون همچنین در سفری دو روزه به استان خوزستان در روز نخست نیز نشستی صمیمانه با کارکنان ستادی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان داشت و با آن‌ها به گفت و گو پرداخت و در دومین روز سفر از دو مرکز آماده بهره برداری کانون در شهرستان اندیمشک دیدن کرد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و هفتم شهریور 1393 توسط سعید گل گل

 

تقدير از راه يا فته گان به مسابقه عكاسي (( آب )) تهران

و همچنين برگزيدگان اولين مرحله طرح كتابخواني چرتكه كتاب

 

در ويژه برنامه اي با حضور اعضاي كودك ونوجوان و مربيان فرهنگي و هنري از راه يافته گان جشنواره عكس تهران با موضوع (( آب ))   تقدير شد .

 • ·         
 • تقدیر شدگان گروه سنی الف  (  ۳ تا ۷ )
 • امیر حسین گل گل              مرکز یک دزفول
 • برگزیدگان در گروه سنی ب ( ۸ تا ۱۲ سال )
 • نفر سوم :      علی کاظمینی      استان خوزستان
 •  راه یافتگان به نمایشگاه در گروه سنی ب ( ۸ تا ۱۲ سال )
 • محمد امین نوری نژاد            مرکز یک دزفول
 • نگین دمساز                        مرکز یک دزفول
 • محمد مهدی مهدیان مهر       مرکز یک دزفول
 • حسین فتح الله زاده     استان خوزستان
 • راه یافتگان به نمایشگاه در گروه سنی ج ( ۱۳ تا ۱۸ سال )
 • مارال ناصروند        مرکز یک دزفول
 • رضا منصفی        مرکز یک دزفول
 • علی کیانی فر      مرکز یک دزفول
 • شکیلا پیر یایی تنها     استان خوزستان
 • راه یافتگان به نمایشگاه  در گروه سنی د ( بالای ۱۸ سال)
 • پرستو لیاقت           مرکز یک دزفول 
 • لازم بذکر است مرکز یک دزفول با ارسال 65 اثر عکاسی از اعضای کودک ونوجوان دختر و پسر  با موضوع (( آ ب و آزاد  )) به مربیگری خانم مریم شادابی پور مربی هنری این مرکز   در  پنجمین دوره از مسابقات عکاسی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان حضور داشته است .
 •  برگزيدگان طرح كتابخواني چرتكه كتاب

 • 1) صبا صيادي
 • 2) مبينا ياوري راد
 • 3)شيلان شوكتي
 • 4) حسين هكوكي
 • 5)حسين نادكي
 • 6) شروين شوشي نسب

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و چهارم شهریور 1393 توسط سعید گل گل

 

نمايشگاه آثار هنري كارگاه خلاقيت (( ردپاي احساس من  ))

كودكان زير 7 سال

 

 

 

 

دومين نمايشگاه آثار هنري نقاشي ، كاردستي و كولاژ كودكان زير 7 سال  كارگاه خلاقيت مركز يك دزفول با هدف معرفي و تشويق كودكان شركت كننده در اين كارگاهها  با عنوان (( ردپاي احساس من  )) در مركز يك دزفول برگزار شد .

اين  نمايشگاه حاصل تلاش اين كودكان به  مربيگري خانم معصومه پولادك مربي  هنري اين مركز بوده كه در طي يك دوره 10 جلسه اي به كودكان زير 7 سال آموزش داده شده است .

لازم بذكر است با توجه به استقبال همشهريان محترم و با هماهنگي هاي بعمل آمده با واحد محترم كارشناسي  حوزه دزفول  قرار است دوره جديد كارگاههاي  ( كارگاه خلاقيت ، نمايش خلاق و موسيقي ) پس از بازنگري و آسب شناسي  از مهرماه سال جاري آغاز خواهد شد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیستم شهریور 1393 توسط سعید گل گل

 

((مشاهده )) از عوامل مهم يادگيري در مباحث علمي مي باشد .

 

فعاليت علمي از برنامه هاي جذاب و پرمخاطب در مراكز كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان مي باشد به همين منظور به جهت آشنايي كودكان با زندگي پر رمز و راز جانوران به خصوص حشرات فعاليت علمي با موضوع  (( موريانه ها )) به مربيگري خانم نجمه واحدي مربي فرهنگي  در مركز يك دزفول برگزار شد .

در اين برنامه علاوه بر ارائه توضيحات مختصر در مورد اين حشره مخرب ، كتاب (( خانه جانواران ))ترجمه  (( امير حسين بنكدار ))  معرفي شده و اعضا از نزديك با مشاهده  موريانه و معماري لانه آنها در طبيعت آشنا شدند .

 

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ یکشنبه شانزدهم شهریور 1393 توسط سعید گل گل

 

گزارش تصويري ويژه برنامه (( رنگ خدا )) با هدف آموزش نماز و اذان  اعضاي پسر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و نهم مرداد 1393 توسط سعید گل گل

 

اولین جشنواره علمی - فرهنگی (( نجات تخم مرغ )) در مرکزیک دزفول

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ یکشنبه نوزدهم مرداد 1393 توسط سعید گل گل
  


 

برگزاری  کارگاه آموزشی کوهنوردی در مرکز یک دزفول

 

به همتواحد  محترم کارشناسی سرکار خانم پروین  وفایی  اولین دوره آموزش کوهنوردی و سنگ نوردی به مربیگری  استاد ارجمند جناب آقای غلام حسین حسن پور (( عضو هیئت علمی دانشگاه  ازاد اسلامی واحد دزفول و ریاست محترم هیئت کوهنوردی شهرستان دزفول ))  و با حضور بیش از 100نفر از اعضای کودک ونوجوان دختر و پسر مرکز یک دزفول در دو نوبت جداگانه در سالن آمفی تاتر این مرکز برگزار شد .

این کارگاه با هدف  آشنایی اعضا با ورزش های سالم و مفرح  و همچنین معرفی ورزش  سنگ نوردی ( دیواره مصنوعی )  انجام شده و اعضا  در این کارگاه با ابزار کوهنوردی و سنگ نوردی و... با نحوه صعود و فرود نمادین از کوه و ... آشنا شدند .

لازم بذکر است این برنامه به پیشنهاد  و هماهنگی عضو ارشد نوجوان مرکز عادل مسعودی و عضو فعال هیئت سنگ نوردی باشگاه فراز دزفول بوده که به همراه خانم سعیدی مدیریت این باشگاه در این کارگاه حضور داشتند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهاردهم مرداد 1393 توسط سعید گل گل

 

نمونه آثارنقاشی با موضوع جشنواره رضوی

 

 

 

 

 

 

 

 


 
نوشته شده در تاريخ دوشنبه سیزدهم مرداد 1393 توسط سعید گل گل

 

ویژه برنامه ((  قدس قلب طلایی )) به منظور همدردی با کودکان غزه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ شنبه چهارم مرداد 1393 توسط سعید گل گل
  


 

         گزارش تصویری  (( روز ادبیات کودک ونوجوان ))

در مرکز یک دزفول

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه هجدهم تیر 1393 توسط سعید گل گل

 

نقد کتاب محمد(ص) رسول خدا   نوشته (( دمی ))

در مرکز یک دزفول  

 

 

  به منظور آشنایی اعضا بخصوص نوجوانان  با زندگی رسو ل اکرم (ص) و همچنین  وقایع مهم تاریخ اسلام در جلسه ای با حضور اعضای نوجوان پسر مرکز یک دزفول کتاب محمد رسول خدا  نوشته (( دمی )) و ترجمه محمد رضا شاه ابادی نقد محتوایی و ظاهری شد . لازم بذکر است این کتاب توسط خانم شارلوت دومارسک (( معروف به دمی ))که نویسنده غیر مسلمان بوده  نتالیف شده و تصاویر آن نیز اقتباس از مینیاتور ایرانی بوده که توسط خانم دمی طراحی و اجرا شده است . دراین کتاب نوجوانان ععلاوه بر آشنایی با کودکی ونوجوانی پیامبر با وقایعی چون  ، ازدواج با حضرت خدیجه ،بعثت، معراج پیامبر ، هجرت ، ماجرای غدیر خم و... آشنا شدند .

 

 
نوشته شده در تاريخ سه شنبه هفدهم تیر 1393 توسط سعید گل گل

 

 از  طرح  آموزش وضو  و نماز  گویا  با عنوان  ((  نسیم  بهشتی  ))

در ایام مبارک رمضان رو نمایی خواهد شد .

 

همزمان با ایام ماه مبارک رمضان  و در راستای  آموزش های  دیجیتال  به کودکان ونوجوان و همچنین  در ادامه  فعالیت پر مخاطب  (( کتابهای گویا )) در سال جاری  طرح آموزش نماز و وضو به شکل گویا با عنوان  ((  نسیم  بهشتی  )) در مرکز یک دزفول انجام خواهد شد .

لازم بذکر است در این طرح که همچون نسخه های دیگر با فرمت gp3  ( تلفن همراه ) بوده و قابلیت بلوتوث شدن را دارد از صدای  عضو کودک مرکز  و همچنین تصاویری از مراحل وضو گرفتن و نخواندن نماز نیز استفاده می شود .

 

 
نوشته شده در تاريخ سه شنبه هفدهم تیر 1393 توسط سعید گل گل

 

 استقبال کودکان ونوجوانان از کارگاه نقاشی

و طراحی در مرکز یک دزفول

 

 با توجه به اینکه فعالیت های هنری ((  نقاشی و سفال )) از برنامه های پرمخاطب در مراکز کانون  می باشد امسال  این با برنامه ریزی متنوع برای گروههای سنی مختلف در نظر گرفته شده است . کارگاه نقاشی با پاستل  برای کودکان دختر و پسر ، آموزش تکنیک های نشی و چاپ برای اعضای دختر نوجوان و آموزش طراحی برای اعضای پسر نوجوان در نظر گرفته شده است . لازم بذکر است کارگاههای نقاشی  به مربیگری خانم  معصومه پودلاک  و کارگاه سفال به مربیگری خانم  برومند در مرکز یک دزفول برگزار می شود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ دوشنبه شانزدهم تیر 1393 توسط سعید گل گل

 

طرح معرفی کتاب نوجوان (( یک جرعه کتاب )) در مرکز یک دزفول

 

به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و معرفی رمان های نوجوان و همچنین استفاده بهینه از تکنولوژی های روز وبگاه (( یک جرعه کتاب )) توسط عضو نوجوان در مرکز یک دزفول طراحی شد . در این وبگاه علاوه بر تصویر جلد کتاب ، مقدمه ، بخشی از کتاب ، نظر خواننده در مورد کتاب و... درج می شود . طراحی و مدیریت این وبگاه برعهده (( پرستو پاشا )) عضو نوجوان این مرکز بوده وقرار است با همکاری دیگر اعضا در هفته 2-3 کتاب نوجوان معرفی شود . تاکنون در وبگاه (( یک جرعه کتاب )) چهار کتاب ((دختری با روبان سفید )) ، (( قند آباد ))، (( تاریخ از این ور )) و (( دیدار با جن ها )) توسط این عضو فعال معرفی شده است .

آدرس وبگاه (( یک جرعه کتاب ))

 

http://ketab-kanoon.blogfa.com/   وبگاه  اعضای دختر 

 

لازم بذکر است وبگاه اعضای پسر نیز با مدیریت عضو کودک مرکز  (( سامان شامدیل)) با عنوان کتابهای مرغک  طراحی شده و در اولین  معرفی خود کتاب (( ماهی رنگین کمان )) را معرفی کرده است و آدرس آن

 

http://ketab2kanoon.blogfa.com/ وبگاه  اعضای پسر

 

 

 
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه یازدهم تیر 1393 توسط سعید گل گل

 

آموزش مسایل زیست محیطی  (( بازیا فت )) به کودکان در مرکز یک دزفول

 

با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست و تلاش جهت احیای این نعمت خدا دادی  همایش نقاشی با موضوع (( بازیافت )) با حضور اعضای کودک ونوجوان دختر مرکز یک دزفول برگزار شد در این برنامه قبل در ابتدا در مورد اهمیت آب ، درختان و ... صحبت شد در ادامه اعضا راهکارهایی را برای حفظ این منا بع طبیعی پیشنهاد داده و در نهایت به این نتیجه رسیدند که بازیافت کاغذ ، پلاستیک و شیشه و...  از روش های مهم حفاظت از محیط زیست می باشد . لازم بذکر است این برنامه با حضور کارشناس محیط زیست و از اعضای انجمن دوستداران محیط زیست (( آوای سبز )) برگزار شد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ دوشنبه نهم تیر 1393 توسط سعید گل گل

 

برگزیدگان پنجمین مسابقه سراسری عکس استان تهران معرفی شدند.

 

 اعضای کودک ونوجوان  مرکز یک دزفول بازهم در  مسابقات کشوری

خوش  درخشید ند

 

 

به گزار ش واحد کارشناس هنری استان خوزستان سرکارخانم ماهدخت فارسانی :

هیئت داوران پنجمین مسابقه سراسری عکس روز شنبه اول تیرماه 93 آثار برگزیده را معرفی کردند.ابراهیم سی سان، مرضیه خرسند و مامک یحیی پور که داوری آثار این مسابقه را بر عهده داشتند در گروه الف (خردسال) 13 اثر را شایسته تقدیر دانستند و در گروه های ب و ج (کودک و نوجوان) علاوه بر انتخاب 3 اثر برگزیده، از 3 اثر نیز تقدیر کردند. در گروه د (بزرگسالان) این مسابقه، تنها یک عکاس موفق به کسب رتبه تقدیری شد.

همچنین تمامی آثار راه یافته به نمایشگاه، در کنار آثار برگزیده و تقدیری در نمایشگاه عکس در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.

مراسم اهدای جوایز و افتتاح این نمایشگاه هم زمان با اختتامیه جشنواره منطقه ای فیلم و پویانمایی نوتاسین روز پنجم تیرماه از ساعت 14 در مجموعه آفرینشهای فرهنگی هنری حجاب برگزار می شود و علاقمندان می توانند تا روز 19 تیرماه از عکس های برتر پنجمین مسابقه سراسری عکس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران دیدن کنند.

اسامی برگزیدگان، تقدیرشدگان و راه یافتگان به نمایشگاه از استان خوزستان  بدین شرح است :

 

تقدیر شدگان گروه سنی الف  (  ۳ تا ۷ )

امیر حسین گل گل                مرکز یک دزفول

برگزیدگان در گروه سنی ب ( ۸ تا ۱۲ سال )

نفر سوم :      علی کاظمینی      استان خوزستان

 

 راه یافتگان به نمایشگاه در گروه سنی ب ( ۸ تا ۱۲ سال )

 

محمد امین نوری نژاد             مرکز یک دزفول

نگین دمساز                         مرکز یک دزفول

محمد مهدی مهدیان مهر        مرکز یک دزفول

حسین فتح الله زاده     استان خوزستان

  

راه یافتگان به نمایشگاه در گروه سنی ج ( ۱۳ تا ۱۸ سال )

مارال ناصروند          مرکز یک دزفول

رضا منصفی           مرکز یک دزفول

علی کیانی فر         مرکز یک دزفول

شکیلا پیر یایی تنها     استان خوزستان

راه یافتگان به نمایشگاه  در گروه سنی د ( بالای ۱۸ سال)

پرستو لیاقت               مرکز یک دزفول 

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه چهارم تیر 1393 توسط سعید گل گل
  


 

کارگاه آموزشی پدافند غیر عامل در مرکز یک دزفول برگزار شد .

 

 

·        با توجه به اهمیت آموزش پدافند غیر عامل به کودکان ونوجوانان اولین کارگاه آموزش (( پدافند غیر عامل )) با حضور اعضای نوجو.ان پسر مرکز یک دزفول برگزار شد .

·        در این برنامه ابتدا در مورد مفهوم پدافند غیر عامل و اهمیت  ان در دوره صلح برای هر کشور مطالبی ارائه شد . در ادامه نمونه هایی  از راهکارهای پدافند غیر عامل در فضای سایبری و هجوم هکر ها  به سایت ها و موسسسات آموزشی  و  عدم استفاده از بد افزار ها و... توسط اعضا و مربی بیان شد .

·        در نهایت نوجوانان با نمونه های دیگر  از  اجرای پدافند غیر عامل در شرایط صلح  همچون استتار ، اختفاء ،  استحکامات  ، فریب ،و... آشنا شدند .

·         به جهت در ک بهتر مطالب ارائه شده کتاب (( انسان و طبیعت )) نوشته مجید عمیق نیز معرفی شد و   اعضا با دیدن تصاویری از پدافند غیر عامل  در طبیعت  آشنا شدند .

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ شنبه سی و یکم خرداد 1393 توسط سعید گل گل

 

گزارش تصویری جشن (( بوی گل نرگس ))

در مرکز یک دزفول

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و یکم خرداد 1393 توسط سعید گل گل

 

طرح معرفی کتاب نوجوان  (( یک جرعه کتاب )) در مرکز یک دزفول

 

به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و معرفی رمان های نوجوان  و همچنین استفاده بهینه از تکنولوژی  های روز  وبگاه (( یک جرعه کتاب ))   توسط عضو نوجوان  در مرکز یک دزفول طراحی  شد . در این وبگاه علاوه بر تصویر جلد کتاب ، مقدمه ، بخشی از کتاب ، نظر خواننده در مورد  کتاب و... درج می شود . طراحی و  مدیریت  این وبگاه برعهده ((  پرستو پاشا )) عضو نوجوان  این مرکز  بوده  وقرار  است  با همکاری دیگر اعضا  در هفته 2-3 کتاب نوجوان معرفی شود .

تاکنون در  وبگاه (( یک جرعه کتاب ))   چهار کتاب  ((دختری  با روبان سفید )) ، (( قند آباد ))، (( تاریخ از این ور )) و (( دیدار با جن ها )) توسط این عضو فعال معرفی شده است .

 

آدرس وبگاه (( یک جرعه کتاب ))

http://ketab-kanoon.blogfa.com/

 

 
نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیستم خرداد 1393 توسط سعید گل گل

 

                                     

                                        آموزش احکام به اعضای نوجوان 

                                          در مرکز یک دزفول

 

 به منظور آشنایی اعضا با  مقدمات نماز  کارگاه آموزش وضو و تیمم با حضور اعضای نوجوان پسر در مرکز یک دزفول برگزار شد .

در این برنامه پس ازگفتن داستان آموزش (( وضو توسط  امام حسن و امام حسین به پیرمرد ))  اعضا بصورت نمادین وضو گرفته و با توجه به مقوله صرفه جویی در مصرف آب حتی در انجام واجبات دینی  ، اعضا با یک لیوان آب  وضو گرفته و متوجه شدند که این مقدار آب هم برای وضو زیاد است  و این مهم می بایست در فصل تابستان نیز بیشتر مد نظر قرار گیرد .

 

 

 

 
نوشته شده در تاريخ یکشنبه یازدهم خرداد 1393 توسط سعید گل گل
.: Weblog Themes By PayamBlog :.