X
تبلیغات
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان - اخبار مرکز

کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان

خوزستان -مرکز شماره 1 دزفول

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.کتابهای (( بزرگترین دختر عالم  )) و ((بچه همه )) طرح دیواری شد .


به منظور معرفی کتابهای (( بزرگترین دختر عالم  )) نوشته  سید مهدی شجاعی و ((بچه همه )) نوشته  آناهیتا تیموریان طرحهای دیواری کتابهای مذکور در قطع   140*100  اجرا شده و در سالن های ورودی و سالن کودکان نصب گردید .طراحی و اجرای این آثار توسط خانمها ((هدیه علیپور ))و(( پرستو زورقی )) از کارآموزان رشته گرافیک و خوشنویسی  متن این طرحها توسط خانم  (( افسانه آخورد زاده ))  مربی هنری مرکز یک دزفول صورت گرفته است .

[ شنبه بیست و سوم فروردین 1393 ] [ 9:27 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

رونمایی از طرح (( کتاب استریپ )) در مرکز یک دزفول


به منظور توسعه فرهنگ مطالعه و مشارکت اعضا در فعالیتهای گروه طراحی اولین ((  کتاب استریپ  )) در مرکز یک دزفول انجام شد . در این طرح  پس از مطالعه کتاب (( کرم سه نقطه )) نوشته  سروناز پریش اعضا تصاویر کتاب را بصورت کلاژ طراحی نمودند .در ادامه متن داستان تبد یل به دیالوگ (( گفتگو  بین شخصیتهای داستان ))  شد . در نهایت از کنار هم قرار دادن تصاویر این کتاب همراه با متن گفتگوها  کتابی مصور همچون  تصاویر (( کمیک استریپ )) آماده شده که بصورت طرح دیواری در مرکز به نمایش گذاشته شده توسط اعضای نوجوان و با راهنمایی خانم ندا مراد پور مربی فرهنگی این مرکز طراحی و اجرا شده است .


[ شنبه بیست و سوم فروردین 1393 ] [ 9:23 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


حضور تاتر کاغذی ((جیک جیک کی منو می خوره ؟)) مرکز یک دزفول

در اولین جشنواره استان خوزستانبه گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان، در این جشنواره تئاتر های کاغذی ساخته شده توسط نوجوانان 12 تا 16 سال عضو مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر استان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.


نمایش‌های کاغذی، «ای کاش...» به کارگردانی فرگل محمودی راد از شهرستان اهواز، «کلاغ سفید و بره‌ی سیاه» به کارگردانی گروه نمایش از شهرستان آبادان، «جیک جیک کی منو می خوره؟» به کارگردانی گروه نمایش از شهرستان دزفول، «در پی زیبایی» به کارگردانی محمدرضا روشن ضمیر از شهرستان هندیجان، «من کیم؟» به کارگردانی نیوشا آریاراد از شهرستان اهواز، «سرگذشت یک سیب» به کارگردانی گروه نمایش از شهرستان باوی، «این جا مال من است» به کارگردانی اعضا و مربیان از شهرستان دزفول، «کچل کفترباز» به کارگردانی اعضا و مربیان از شهرستان امیدیه و «ننه گلاب» به کارگردانی گروه نمایش از شهرستان رامهرمز در اولین جشنواره تئاتر کاغذی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
این جشنواره ساعت 9:30 صبح، شنبه 17 اسفند ماه در سالن آمفی‌تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک اهواز با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان، جمعی از مربیان و کارشناسان کانون و دانش آموزان اهوازی آغاز بکار کرد.


[ شنبه هفدهم اسفند 1392 ] [ 12:19 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


ارسال مسابقه بین المللی نقاشی بلغارستان مونتانا 2014

با موضوع موسیقی و بازی های آئینی


نمونه آثار نقاشی  ده نفر از اعضای کودک  و نوجوان مرکز یک دزفول  جهت حضور در مسابقه بین المللی نقاشی بلغارستان مونتانا 2014 با موضوع موسیقی و بازی های آئینی  به مرکز آفرینش های هنری استان خوزستان ارسال گردید .[ چهارشنبه هفتم اسفند 1392 ] [ 9:36 ] [ سعید گل گل ]

[ ]دومین  نمایشگاه آثار هنری  کودکان  پیش دبستانی


پس از اتمام نهمین  دوره از کارگا ه های خلاقیت گروه سنی  پیش دبستانی  دومین نمایشگاه هنری از آثار این هنرمندان کوچک  در مرکز یک دزفول برگزار شد. این آثار شامل عروسک های خلاق، سفال، نقاشی و کارهای کلاژ کودکان ، آموزش چند نمونه جذاب از چاپ ها  و... بودند. عروسک های خلاق بخش وسیعی از این نمایشگاه را تشکیل می دادند که شامل عروسک هایی با قطعه های چوبی و وسایل دور ریختنی می شدند.

نمونه ای دیگر از این عروسک ها ساخت  آدم آهنی هایی با جعبه بود که با استقبال کودکان روبرو شد. هدف از این کلاس فوق العاده ضمن پرورش خلاقیت در کودکان نشان دادن ظرفیت دور ریختنی ها برای ساخت کاردستی و نیز  لذت آزادی عمل در کودکان برای آثار خود بوده است.[ چهارشنبه هفتم اسفند 1392 ] [ 8:58 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

                   ویژه برنامه  (( یلدای قصه ها ))


در آستانه ی یلدا در مرکز شماره یک دزفول  ویژه برنامه ی مفصلی تدارک دیده شد. پس از فضاسازی و آماده سازی ویژه ی کانون برای این روز، مرکز آماده ی استقبال از مهمانان این برنامه شد. مهمانان، بچه های دبستان دخترانه عفت بودند که همراه با مادران خود به این برنامه دعوت شده بودند.

هدف این برنامه ضمن ایجاد فضایی شاد و لذتبخش برای کودکان، آشنا ساختن کودکان با فلسفه ی یلدا و مراسم ویژه ی این روز بود. در راستای این هدف برنامه های متنوعی انجام شد که از این قرار بودند.

1-    آیین خوش آمدگویی و معرفی کانون

2-    معرفی یلدا و گفتگو درباره این روز

3-    قصه گویی مادران و اعضا

4-    شاهنامه خوانی

5-    کارگاه کاردستی

6-    مسابقه و سرگرمی

شرح برنامه ها به صورت مفصل از این قرار است.

 

1-   آیین خوش آمدگویی و معرفی کانون

در آغاز برنامه و برای خوش آمدگویی به کودکان پس از تلاوت قرآن و پخش سرود،  فعالیتهای کانون توسط مجری برنامه معرفی شد.

2-   معرفی یلدا و گفتگو درباره این روز

به جهت آشنایی با فرهنگ کهن درباره یلدا و مراسم این روز و چرایی پدیدآمدن آن و همچنین نمادها در این مراسم  توضیحاتی برای حاضرین در برنامه داده شد.

3-   قصه گویی

این قصه گویی شامل دو بخش قصه گویی مادران و کودکان بود که طی آن خانم عرفانی قصه ی((  ماه من ماه ما ))را برای حضار نقل کرد و ساناز   از اعضای کودک نیز با لباس محلی قصه ی مارمولک سبز را برای حاضرین در سالن تعریف کرد.

 

4-   شاهنامه خوانی

نقالی و شاهنامه خوانی یکی از سنت های متداول یلداست که برای نشان دادن این رسم به کودکان کانون خانم سوسن بشیر ذرتی را دعوت کرده بود و رزم رستم و سهراب را برای حاضران نقالی کرد.

5-   اجرای مسابقات و مختلف

در این مسابقات که برای شاد شدن فضا طراحی شده بودند شرکت کنندگان هم از کودکان بودند و هم از مادران.

6-   برگزاری کارگاه کاردستی

کودکان به همراه مادران خود یک نمونه آویز  سنتی با کاموا و چوب ساختند. بازدید از نمایشگاه نمونه آثار اعضا و همچنین حضور در غرفه فروش محصولات کانون پایان بخش این ویژه برنامه بود.

 

 

[ سه شنبه سوم دی 1392 ] [ 9:35 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


حضور  10 اثر پویانمایی  اعضای نوجوان مرکز یک دزفول

در هفتمین جشنواره  بین المللی فیلم کودک برای کودک


به جهت حضور پویانمایی های اعضای نوجوان در (( هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودک برای کودک ))که در دو سال اخیر  در مرکز تولید شده  10 اثر منتخب با عناوین ذیل به دفتر استان خوزستان ارسال گردید .

لازم بذکر است این جشنواره در قزوین و در مورخه 17-14 بهمن ماه برگزار خوهد شد .
پویانمایی  های (( می روم برای کرمها لانه بسازم )) و

(( آخرین پرواز )) به کارگردانی  حامد صفربناءپویانمایی (( صلح )) به کارگردانی  فاطمه گلچین پور

پویانمایی های (( ماهی من )) و (( مرغ حنایی )) به کارگردانی پروا و پرستو پورآصف


پو یانمایی (( فضایی ها می آیند )) به کارگردانی علی عالم زاده انصاری
پویانمایی های (( صدف ها و زنبور)) به کارگردانی دانیال عزیز حاجی

پویانمایی (( فوتبال )) به کارگردانی محمد امین نوری نژاد

پویانمایی (( نماز))  به کارگردانی  هستی کیارسی


برای این هنرمندان نوجوان آرزوی موفقیت می کنیم .
[ یکشنبه هفدهم آذر 1392 ] [ 8:55 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


 اجرای مانور زلزله در مرکز یک دزفول

 

در روز 10 آذرماه همزمان با سراسر کشور  مانونر زلزله جهت آشنایی کودکان ونوجوانان با حضور دانش آموزان مدرسه راهنمایی شاهد گلستان در مرکز یک دزفول برگزار شد در این برنامه  ضمن  آشنایی حاضرین با علت وقوع زلزله و سونامی  ، مطالبی  در مورد مجموعه اقداماتی که در زمان وقوع زلزله می بایست انجام داد  ارائه شد . در نهایت پس از معرفی کتاب  ((چگونه یک زلزله تبدیل به سونامی می شود ؟ )) نوشته لیندا تاگلیافرو   و ترجمه حسین بکایی  ، دانش آموزان موقعیت خود را در زمان وقوع زلزله  بصورت نمادین نمایش دادند .
 

[ یکشنبه دهم آذر 1392 ] [ 13:32 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


کتاب (( رستم و اسفندیار )) نوشته مرجان فولادوند در مرکز یک دزفول  نقد شد .


به منظور آشنایی اعضای کودک ونوجوان با ادبیات کلاسیک ایران زمین ، پس از معرفی تعدادی شاعران قرنهای 5و6و7 و معاصر ،کتاب رستم واسفندیار از مجموعه کتابهای جدید کانون نوشته مرجان فولادوند روخوانی شد و در نهایت ضمن آشنایی با شخصیتهای اصلی این داستان  اعضا این کتاب را نقد و بررسی کردند .


از نظر اعضای نوجوان،  این کتاب نسبت به کتابهای دیگر با همین عنوان دارای نثری روان تر  و  ارایه های ادبی همچون تشبیه ، تشخیص و... بخوبی در آن  مشاهده می شود ، تصاویر آن بیشتر انتزاعی بوده  و ما را به دنیای تخیلی این داستان می برد . زاویه دید این داستان دانای کل بوده و شخصیت پردازی این کتاب در حد مطلوب است .

تعدادی از اعضا از سیمرغ به عنوان پیر و مرشد  یاد کرده و در زندگی همه انسانها نیاز به راهنما و مرشد دارند .رویین تن بودن اسفندیار برای آنها بسیار شنیدی بود بخصوص زمانی که فهمیدند با تمام شجاعتی که دارد چشمانش نقطه ضعفش می باشد  .[ شنبه نهم آذر 1392 ] [ 12:56 ] [ سعید گل گل ]

[ ]بازدید مدیر کل محترم کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان


استان خوزستان از مراکز کانون دزفول


همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی مدیر مدیر کل محترم کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان خوزستان  جناب آقای شاکریان ضمن بازدید از مرکز یک دزفول از فعالیتهای  در حال اجرای کودکان دیدن نموده و مسئول مرکز گزارشی از برنامه های فرهنگی ، مذهبی  و هنری  اجرا شده در دهه محرم  با عنوان (( سوگواره خیمه خورشید )) و همچنین برنامه های پیش بینی  شده در(( هفته کتاب و کتابخوانی )) را ارائه نمودند .

در ادامه این بازدید جناب آقای شاکریان از نمایشگاه نمونه آثار هنری اعضای کانون با عنوان (( باغ کودکی )) که شامل  آثار نقاشی ، سفال ، خوشنویسی ، ظریف بری با چوب ،  نمونه آثار کارگاه مهارت های زندگی ( عروسک ساری و کیف و...) ، نمونه آثار اعضا در کارگاه تاتر کاغذی و... دیدن نمودند .

در پایان ضمن قدردانی از زحمات کلیه مربیان این مرکز، خواستار اجرای برنامه های متنوع و جذاب در خصوص تشویق کودکان و نوجوانان به مطالعه و ترویج این فرهنگ در بین اعضا و خانواده ها  شدند .


 

[ سه شنبه بیست و هشتم آبان 1392 ] [ 8:39 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


سومین سوگواره استانی (( خیمه خورشید ))


در مراکز دزفول برگزار می شود .


این سوگواره از اول محرم تا 10 محرم با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و ادبی همزمان در مرکز 1و2و3و4 برگزار می شود .هدف از برگزاری سوگواره آشنایی کودکان ونوجوانان با فلسفه قیام امام حسین(ع) ، آشنایی با یاران امام حسین (ع) ، آشنایی با داستانهایی از زندگی ایشان ، آشنایی با زیارت عاشورا و همچنین توجه به امربه معروف و نهی از منکر که از اهداف اصلی  قیام حسین (ع) می باشد .

این برنامه ها با حضور اعضا مراکز و دانش آموزان مدارس دزفول و حومه اجرا می شود .
[ چهارشنبه پانزدهم آبان 1392 ] [ 11:43 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


 دومين  نشست  آموزشی با عنوان


((  شیوه های علاقمندی کودکان به کتاب   )) برگزار شد 


در اولين جلسه  شروع دوره سوم كارگاه خلاقيت براي كودكان   7-4 ساله  با حضور مادران اين نوآموزان  کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مرکز یک دزفول  دومين  نشست  آموزشی با عنوان ((  شیوه های علاقمندی کودکان به کتاب   )) در مرکز یک دزفول برگزار شد .

در این برنامه 10شیوه اجرای فعالیتهای کتابخوانی متناسب با گروه سنی (( الف )) ارائه شد .

قصه گویی از مهمترین و کارآمد ترین شیوه های علاقمندی کودکان به کتاب از گذشته تا حال بوده و  مادر بزرگها و پدر بزرگها بخوبی توانسته اند ادبیات شفاهی را از  این طریق  به كودكان و بزرگسالان منتقل نمایند و مادران امروز نیز می توانند با قصه گویی  (( با ابزار و بدون ابزار )) تاثیر به سزایی در جذب کودکان به مطالعه شوند

استفاده از کتابهای تصویری  به جهت تقویت بیان کودکان ، به کارگیری کتابهای با ابزار ،ایجاد پرسش در مورد یک موضوع و سپس خواندن کتاب برای کودک،  تعامل و گفتگو  والدین با کودک در مورد شخصیها ی کتاب و موضوع آن و... از دیگر شیوه های ارائه شده در این نشست بود .

در اين برنامه كتابهاي مختلفي از انتشارات كانون جهت استفاده مادران مانند  (( نقلي 1 و2)) ، (( با آينه پيدا كن )) ؛ ((دنيا چقدر بزرگ است ؟)) ، (( كلوچه هاي خدا )) ،  مجموعه كتابهاي كاردستي ((كاجها و بلوطها ،پرها و دكمه ها )) و  نمونه كارتهاي قصه گويي از انتشارات فندق با موضوع پيامبران و قصه هاي قرآني معرفي شد.

در نهایت ضمن معرفی کتابخانه پستی ، فرم عضویت و خرید کتاب و محصولات فرهنگی در بین حاضرین توزیع شد .

[ شنبه یازدهم آبان 1392 ] [ 14:33 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


نقد كتاب ((  در اين خانه هميشه ماندم  ))  از آثار نويسنده


كودك ونوجوان احمد رضا احمدي


به منظور آشنايي والدين اعضا  با فعاليت بحث كتاب در مراكز كانون تازه ترين كتاب  نويسنده كودك ونوجوان آقاي احمد رضا احمدي با عنوان(( در اين خانه هميشه ماندم ))   با حضور آنها  مورد نقد و بررسي قرار گرفت.

در اين برنامه ضمن آشنايي با  ديگر كتابهاي اين نويسنده  در خصوص كتابهاي داستانهاي فلسفي براي كودكان ونوجوانان و اهداف اين مجموعه هاتوضيحاتي ارائه شد .در پايان نمونه هايي از اين كتابها مانند (( زرد و صورتي )) و (( خفاش ديوانه )) و... كه روحيه پرسشگري را در كودكان و نوجوانان تقويت مي كند معرفي شد .

[ سه شنبه هفتم آبان 1392 ] [ 10:19 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی نامه‌ای از

همه‌ی دوست‌داران کودکان تقدير كرد


مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی نامه‌ای از همه‌ی دوست‌داران کودکان، مسوولان دستگاه‌های عضو کارگروه هفته ملی کودک، اعضای کارگروه کودک و نوجوان و فعالان این عرصه تجلیل کرد.


 به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، سیدصادق رضایی در این تقدیر‌نامه برنامه‌ریزی برای رشد همه جانبه‌ی کودکان را از جمله مؤثرترین برنامه‌های رشد‌، تکامل و توسعه‌ی فرهنگی جامعه عنوان کرده و از همه کسانی که در هفته ملی کودک سعی کردند با برنامه‌ریزی دقیق لحظاتی شاد و پر بار را در خاطرات کودکان ایران زمین ثبت کنند و اهمیت دوره‌ی کودکی را به همگان بنمایانند، صمیمانه سپاس‌گزاری کرده است.
متن نامه قدردانی مدیرعامل کانون به این شرح است:
 
به‌نام آن‌که جان را فکرت آموخت
صدای کودکان صدای آشنای زندگی است
با عرض سلام و خدا قوت خدمت همه‌ی دوست‌داران کودکان "مسوولان محترم دستگاه‌های عضو کارگروه هفته ملی کودک و اعضای محترم کارگروه کودک و نوجوان و همکاران فعال در این عرصه".
از آن‌جا که برنامه‌ریزی برای رشد همه جانبه‌ی کودکان از جمله مؤثرترین برنامه‌های رشد‌، تکامل و توسعه‌ی فرهنگی جامعه محسوب می‌شود. بسیار خرسندیم که نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی با در اختیار داشتن نهادهای گوناگون، فرآیند انتقال و تعمیق دانش‌ها و بینش‌ها، هدایت گرایش‌ها و شکوفاسازی هماهنگ استعدادها و توانایی‌های کودکان و نوجوانان را وجهه‌ی همت خویش قرار داده است.
بر این اساس، بر خود لازم می‌دانم از همه بزرگواران و عزیرانی که در هفته ملی کودک سعی کردند با برنامه‌ریزی دقیق لحظاتی شاد و پر بار را در خاطرات کودکان ایران زمین ثبت کنند و اهمیت دوره‌ی کودکی را به همگان بنمایانند، صمیمانه سپاس‌گزاری کنم.
 
دست حق به همراه‌تان و دعای کودکان بدرقه‌ی زندگی‌تان و ایرانی سرافراز محصول تلاش‌تان باد
 
سیدصادق رضایی
    مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

[ شنبه بیست و هفتم مهر 1392 ] [ 13:23 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


تقدير شهردار محترم دزفول از كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان

به جهت اجراي فعاليتهاي ((هفته ملي كودك ))
پس از اجراي فعاليتهاي متنوع و شاد مراكز كانون  در (( هفته ملي كودك )) و حضور مسئولين شهر و اعضا و دانش آموزان مدارس به همراه والدين در اين ويژه برنامه ها  كه تاثير به سزايي در معرفي مراكز كانون  پرورش فكري كودكان ونوجوانان داشت .

 شهردار محترم و محبوب شهرستان دزفول جناب مهندس دوايي فر  ضمن حضور در ويژه برنامه 16 مهرماه  با عنوان  (( كودك و بازي )) و تقدير و تشكر از كارشناس محترم سركار خانم وفايي و مربيان مراكز كانون  خواستار اجراي برنامه هاي شاد و مفرح در ديگر مناسبتها در سطح شهر شد .

و در پايان هفته ملي كودك با ارسال يك وسيله بازي ((  اسب متحرك  )) به كانون در تقسيم شادي و خنده  در يبن بين اعضا سهيم شد ند.
[ پنجشنبه بیست و پنجم مهر 1392 ] [ 14:15 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


حضور اعضا ي نوجوان مراكز دزفول در اردوي عكاسي

(( جاده ولايت 2))

حركت كاروان نمادين امام رضا (ع)


 با هماهنگي هاي واحد محترم كارشناسي سركارخانم وفايي با مسئولين مراكز دزفول و در سالروز  ولادت هشتمين اختر تابناك آسمان امامت و ولايت  ،علي بن موسي الرضا (ع) و نيز ورود كاروان نمادين امام رضا (ع)  به دزفول 50 نفر از اعضاي كودك ونوجوان  دختر و پسر  مراكز 1،2،3،4 ضمن استقبال از اين كاروان از اين مراسم با شكوه  عكس هاي زيبايي گرفتند.، و منتخبي از عكس هاي اعضا جهت داوري به مركز آفرينشهاي هنري استان ارسال گرديد .[ شنبه سی ام شهریور 1392 ] [ 11:55 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


اولين جشنواره ((  تاتر كاغذي )) برگزار شد .

[ سه شنبه بیست و ششم شهریور 1392 ] [ 12:1 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


اولين جشنواره  ((  تاتر كاغذي )) برگزار شد .


پس از  برگزاري موفقيت آميز اولين دوره آموزش تاتر كاغذي براي اعضاي نوجوان دختر و پسر  گروههاي سني((ج و د )) توسط خانم نجمه واحدي  مربي فرهنگي مركز يك دزفول ، اولين ((  همايش تاتر كاغذي )) با حضور6 گروه از اعضاي دختر و پسر   در سالن امفي تاتر اين مركز برگزار شد. اين نمايشها برگرفته از كتابهاي پر مخاطب و جذاب كانون  با عنوان (( ماه من ماه ما ، بهار دوستي ، آسياب بچرخ ، گوسفندي كه خيلي عصباني بود ،  گروفالو ، يخي كه عاشق خورشيد )) بود كه مورد توجه اعضا قرار گرفت .


اعضاي هنرمندي كه در اين گروههاي ايفاي نقش كردند .

علي خواجه حسن زاده ، محمد امين نوري ن‍ژاد ، عليرضا بهفرد (( تاتر كاغذي  گروفالو ))

هديه خادم الرسول و نرگس حيدري فرد و سارا كلانتر ن‍ژاد (( تاتر كاغذي  آسياب بچرخ ))

مهديه كريوند ،پرستو پاشا(( تاتر كاغذي ماه من ، ماه ما  ))

محدثه سادات حسيني  و كوثر كدخدازاده  (( تاتر كاغذي يخي كه عاشق خورشيد شد ))

فاطمه دباغ وريحانه منصور زاده،سودا صبح حيدري (( تاتر كاغذي گوسفندي كه خيلي عصباني بود ))

(( تاتر كاغذي  بهار دوستي  )) مارال ناصروند ،بهار رسايي
[ سه شنبه بیست و ششم شهریور 1392 ] [ 11:27 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


نشست   شعرخواني  رضوي عنوان (( بهشت هشتم ))


همزمان با اجراي جشنواره هاي رضوي و دهه مبارك كرامت  همايش  شعر رضوي عنوان (( بهشت هشتم )) با حضور اعضاي دختر و پسر نوجوان در سالن آمفي تاتر اين مركز برگزار شد .و اعضا منتخبي از اشعاري كه در وصف امام رضا ( ع) سروده شده بصورت  دكلمه ارائه دادند .اعضاي شركت كننده در اين نشست  عبارتند از : هديه خادم الرسول ،پرستو پاشا ، مهديه كريوند ، كوثر پوينده فر ، فاطمه دباغ ، زهرا باغبان زاده ، فاطمه با غبان زاده ، فاطمه كرد  , و اعضاي نوجوان پسر  محمد امين نوري ن‍ژاد ، عليرضا بهفرد ، دانيان عزيز حاجي ، علي نورعلي پور ، عاي خواجه حسن زاده  بودند .

[ دوشنبه بیست و پنجم شهریور 1392 ] [ 14:7 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


حضور اعضاي نوجوان پسر استان خوزستان

در اردوي منطقه اي ايلام

با محوريت آموزش سبك زندگي اسلامي
با برنامه ريزي هاي مدير كل محترم استان خوزستان  جناب آقاي  شاكريان و واحد محترم كارشناسي فرهنگي  استان سركار خانم پرند  اعضاي نوجوان پسر مراكز(  5و3و1  اهواز ،  دزفول ، شوشتر ،شوش  ، ملاثاني ، انديمشك و گتوند ) با حضور در اردوي منطقه اي استانهاي هم گروه ( خوزستان ، كهكيلويه و بوير احمد و ايلام )  با مهارتهاي زندگي و سبك زندگي اسلامي آشنا شدند .

اعضاي اين اردو با بدرقه واحد محترم كارشناسي حوزه دزفول سركار خانم وفايي و والدين آنها به همراهي آقايان اكبر آقايي و سعيد گل گل به اين اردو اعزام شدند .

برنامه هاي اجرا شده در اين اردوي سه روزه شامل ،

1)  اجراي برنامه هاي فرهنگي ، مسابقه ، معرفي استان ايلام در بين راه و داخل ميني بوس 

2)  مراسم استقبال از  اعضاي استان خوزستان  با اهداي بهترين سلام ها برگزار شد .

3)  برگزاري نماز  و ورزش صبحگاهي ، مراسم پرچم و قرائت سوگند پرچم آغاز گر يك روز پر انگيزه براي اعضا

4)  برگزاري مراسم افتتاحيه و معرفي استان خوزستان  توسط عضو مركز اهواز و پخش نماهنگ   ديدنيها، امامزاده ها و ... استان خوزستان و توزيع سوغات استان( كلوچه محلي و باميه ) در بين حاضرين  

5)   حضور  اعضا در كارگاههاي خلاقيت با حضور مربيان همرا ه

6)  حضور اعضا در كارگاههاي ادبي

7)  زيارت لامامزاده صالح فرصتي ناب براي نيايش هاي صادقانه اعضا

8)  نشست تخصصي سيره رضوي ، سبك زندگي اسلامي را به بچه ها معرفي كرد .

9)   بازديد از غار زينگان هديه اي خنك در تابستان داغ 

10)  آموزش كمكهاي اوليه  توسط جمعيت هلا ل احمر استان ايلام

11) آموزش چادر زني بچه ها را با شرايط سخت و تفريحي آشنا كرد .

12)  در بازيهاي محلي سه استان ، شور و نشاط و شوق را با هم تقسيم كردند  در اين برنامه مربيان استان خوزستان ، بازي زو ( اژديدي ) را معرفي نموده كه مورد توجه اعضا قرار گرفت

13) راديو اردو صداي بچه ها را به گوش مسئولين و همديگر رساند . اعضاي استان خوزستان با اجراي  اذان ، مولودي خواني ، نمايش راديويي ، مسابقه فرهنگي و تقليد صدا خوش درخشيدند .

14) بخشي از تاريخ و فرهنگ مردم ايلام در بازديد از قلعه والي ( دوره قاجار ) براي بچه ها  معرفي شد

15) برگزاري كارگاه  نمايش خلاق  شادي  را به اعضا هديه داد

16) برگزاري رصد شبانه و آشنايي اعضا با صور فلكي و جهت يابي در شب

17) برگزاري نمايشگاهي از آثار هنري  و ادبي اعضاي شركت كننده در اردو  و همچنين نمايش آثار مربوط به  معرفي استانها  شامل ( معرفي شخصيت ، معرفي امامزاده رودبند و ...) كه توسط اعضا  هر استان تهيه شده بود .

18)  برگزاري غرفه فروش سوغات و صنايع دستي استان ايلام

19) حضور كتابخانه سيار  در محوطه اردو گاه جهت امانتدهي كتاب به اعضا

20) برگزاري مراسم اختتاميه اردوي منطقه اي شامل برنامه هاي متنوع و جذاب شامل ، سخنراني مدير كل استان ايلام جناب آقاي صندوق آبادي و خانم وحيدي مدير اجرايي جشنواره  اجراي سرود توسط اعضا نوجوان دختر مركز 5 ايلام  ، مسابقه ، قصه گويي رضوي توسط   آقاي صادق كايني مقدم برگزيده  استاني   ، نماهنگ استانهاي هم گروه ، نماهنگ اردو ، تقدير از مربيان و اعضا شركت كننده در اردو

21) تقدير مربيان استان خوزستان از كليه اعضاي اين استان  به جهت شركت در فعاليتهاي فرهنگي ،  حسن مسئوليت پذيري ،  همكاري  و همياري ، اجراي برنامه در راديو اردو  و... پايان بخش برنامه هاي متنوع و جذاب اين اردوي سه روز ه و ماندگار در خاطرات اعضا بود .


 

[ سه شنبه نوزدهم شهریور 1392 ] [ 13:58 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


بازآفرینی داستان (( مشورت با دوستان )) از کلیله و دمنه


به منظور آشنایی اعضا ی نوجوان با ادبیات کلاسیک جهان  ضمن معرفی کتاب کلیله و دمنه و ارائه تاریخچه مختصری از این کتاب و معرفی برزویه طبیب (( برگردان به فارسی ))  و ابن مقفع (( برگردان به عربی )) ، داستان  (( مشورت با دوستان ))  از کتاب حکایتهای کلیله  ودمنه  گزینش و شرح توسط زینب یزدانی از انتشارات تیرگان   که دارای نثری  کلاسیک بود توسط اعضا و مربی به نثری روان تبدیل شده و در نهایت داستان مذکور توسط تعدادی از اعضا بازنویسی و بعضی دیگرآن را بازآفرینی شد .[ یکشنبه بیست و هفتم مرداد 1392 ] [ 14:10 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


 آموزش مهارتهای زندگی(( خیاطی و... )) به  اعضای نوجوان دختر

 

با توجه به اهمیت آموزش مهارتهای  زندگی  به نوجوانان  و تاکید  واحد  محترم کارشناسی  سرکار خانم وفایی  ،  دوره آموزش خیاطی و طراحی و دوخت کیف  برای اعضای نوجوان دختر  به مربیگری خانم موسوی ( مربی فرهنگی جانشین )  در مرکز یک دزفول  برگزار شد که مورد توجه اعضا و وادین آنها قرار گرفت . در این دوره  قرار است علاوه بر آموزش انواع دوخت با دست ، آموزش عروسک پارچه ای  ، طراحی لباس برای عروسکهای دارا و سارا و... نیز به اعضا آموزش داده شود . 

[ چهارشنبه بیست و سوم مرداد 1392 ] [ 14:6 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


اجرای  طرح معرفی رمان گویا 

با عنوان (( بوی خوش رمان ))

در مرکز یک دزفولدر راستای تاکیدات مدیرعامل محترم  کانون  پرورش فکری کودکان ونوجوانان  در  خصوص  معرفی  مجموعه ((  رمان های نوجوان امروز))   و توجه مخاطبان به ویژه نوجوانان به این مجموعه های کم نظیر کانون که در دو سال اخیر به همت نویسندگان مطرح کشور به نگارش در آمده است  در  در جلسه نقد و بررسی با حضور اعضای نوجوان دختر مرکز یک دزفول رمان نوجوان ((  دختری با روبان سفید )) از لحاط ظاهری و محتوایی نقد و بررسی شد . لازم بذکر است در این برنامه  معرفی گویای این کتاب برای تشویق اعضایی که موفق به خواندن این رمان نشده بودند نیز رونمایی شد.این معرفی کتای گویا  بصورت صوتی و تصویری و با فرمت تلفن همراه قابل بلوتوث می باشد .

در این معرفی ها که با عنوان (( بوی خوش رمان )) طراحی شده علاوه بر معرفی نویسنده ، قسمتی از رمان خوانده شده و ضمن اعلام شماره  پیامک 20004824 جهت ارائه پیشنهادات به معاونت انتشارات ، آدرس مرکز یک دزفول نیز اعلام می شود . 

مژگان کلهر نویسنده رمان نوجوان (( دختر با روبان سفید ))
[ یکشنبه سیزدهم مرداد 1392 ] [ 15:26 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


(( عطر قرآن ))  در مرکز یک دزفول جاری شد


همزمان با ایام مبارک رمضان مسابقه حفظ جزء 30 قرآن و اقامه اذان  با عنوان (( عطر جاری  قرآن ))  با حضور اعضای کودک و نوجوان دختر و پسر  در سالن آمفی تاتر مرکز یک دزفول برگزار شد

این مسابقه در دو مرحله اجرا شد  در بخش اول اعضا سوره هایی را که حفظ کرده بود ارائه داده و چهار نفر برگزیده این بخش به مرحله دوم این مسابقه بود راه پیدا کردند . در بخش دوم که بصورت پرسش و پاسخ اجرا شد علاوه بر حفظ قرآن سئوالاتی با موضوع قرآن ( نام سوره ها ، تعدادآیات ، شان نزول آیات و ... ) پرسیده شد .

اجرای سرود (( عطر نماز )) توسط اعضای کودک دختر و پسر ، اقامه اذان توسط اعضای نوجوان پسر ، معرفی سارا کلانری نژاد عضو نوجوان حافظ جزء 30قرآن مجید و اجرای مسابقه کتبی برای دیگر اعضای حاضر  ، از دیگر برنامه های اجرا شده در این روز بود . 

[ شنبه دوازدهم مرداد 1392 ] [ 13:43 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


عطر قرآن در مرکز یک دزفول جاری شد .

[ شنبه دوازدهم مرداد 1392 ] [ 11:22 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


آشنایی اعضای مرکز یک دزفول با

ماه رمضان وفلسفه روزه گرفتن[ شنبه دوازدهم مرداد 1392 ] [ 9:12 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


جشنواره (( تاتر کاغذی )) در مرکز یک دزفول

برگزار خواهد شد.


پس از برگزاری  کارگاههای آموزشی  (( تاتر کاغذی )) به مربیگری خانم نجمه واحدی و  با حضور اعضای نوجوان دختر و پسر  و  با هدف هدایت و راهنمایی دیگر اعضا ی مرکز ، 8 گروه نوجوان  مراحل آموزش ، انتخاب کتاب ، طراحی عروسکها و... تمرین خود را در سالن آمفی تاتر مرکز  آغاز کرده و براساس هماهنگی های به عمل آمده  مقر ر شد (( جشنواره تاتر کاغذی )) این اعضا در نیمه دوم مردادماه سال جاری  در مرکز یک دزفول برگزار شود . 


 

[ شنبه پنجم مرداد 1392 ] [ 13:44 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


 گزارش تصویری از برگزاری اولین دوره

مسابقات شطرنج[ دوشنبه سی و یکم تیر 1392 ] [ 19:30 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


نشست آموزشی با عنوان

((  شیوه های علاقمندی کودکان به کتاب  ))


در مرکز یک دزفول


با حضور مادران نوآموزان 7-4 ساله کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مرکز یک دزفول در شیف عصر کانون نشست آموزشی با عنوان ((  شیوه های علاقمندی کودکان به کتاب  )) در سالن امفی تاتر این مرکز برگزار شد .

در این برنامه 10شیوه اجرای فعالیتهای کتابخوانی متاسب با گروه سنی (( الف )) ارائه شد .

قصه گویی از مهمترین و کارآمد ترین شیوه های علاقمندی کودکان به کتاب از گذشته تا حال بوده و  مادر بزرگها و پدر بزرگها بخوبی توانسته اند ادبیات شفاهی را از  این طریق منتقل نمایند و مادران امروز نیز می توانند با قصه گویی  (( با ابزار و بدون ابزار )) تاثیر به سزایی در جذب کودکان به مطالعه شوند

استفاده از کتابهای تصویری  به جهت تقویت بیان کودکان ، به کارگیری کتابهای با ابزار ،ایجاد پرسش در مورد یک موضوع و سپس خواندن کتاب برای کودک،  تعامل و گفتگو  والدین با کودک در مورد شخصیها ی کتاب و موضوع آن و... از دیگر شیوه های ارائه شده در این نشست بود .

در نهایت ضمن معرفی کتابخانه پستی ، فرم عضویت و خرید کتاب و محصولات فرهنگی در بین حاضرین توزیع شد .
[ یکشنبه سی ام تیر 1392 ] [ 14:44 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

Normal 0 false false false


طرح (( پیامک آسمانی )) در ماه مبارک رمضان

در مرکز یک دزفول آغاز شد .به منظور معرفی کتابهای نوجوان و همچنین آشنایی آنها با ادعیه معصومین طرح (( پیامک آسمانی )) در مرکز یک دزفول اجرا شد . در این طرح احادیث و فرازهایی از  مجموعه کتابهای  (( خدای من )) منتخبی از  ادعیه صحیفه سجادیه ، (( دعوت)) از کتاب((  نهج الفصاحه )) و... در قالب پیامکهای کوتاه نوشته شده و اعضا می بایست در همان روز برای تعدادی 2-3 نفر از دوستان و فامیل ارسال نمایند .لازم بذکر است این مجموعه کتابها از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان و به انتخاب حمید گروگان نویسنده کودک ونوجوان می باشد .


[ چهارشنبه بیست و ششم تیر 1392 ] [ 13:57 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه