کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان

خوزستان -مرکز شماره 1 دزفول

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

 

 بازديد رضا قمر زاده مشاور مدیرعامل و مدیر دفتر مرکزی حراست کانون

 

در بازدید از مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شمال استان خوزستان، رضا قمر زاده مشاور مدیرعامل و مدیر دفتر مرکزی حراست کانون، دوران کودکی را اوج شکوفایی فطرت پاک انسان معرفی کرد.

 

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان، رضا قمر زاده مشاور مدیرعامل و مدیر دفتر مرکزی حراست کانون در بازدید از مراکز کانون شهرستان دزفول، اندیمشک و شوش و همچنین کانون زبان دزفول در سخنانی گفت: مرز جدایی انسان‌ها و حیوانات فطرت و آمیختگی آن با عقل است؛ در غیر این صورت در همه‌ی موارد حیوانات با انسان‌ها مشترک هستند.
وی با اشاره به این جمله، «مهر خوبان دل و دین از همه بی پروا برد، رخ شطرنج نبرد آن که رخ زیبا برد، من به سرچشمه خورشید نه خود بردم راه، او که می‌رفت مرا هم به دل دریا برد» از علامه طباطبایی افزود: آن چه که ما را از حیوانات متمایز می‌کند همین فطرت زیبای خدادادی است و " او" در این گفته علامه طباطبایی همان فطرتی است که خدا به ما داده است.
قمر زاده در بازدید خود در جمع مربیان کانون با بیان این که اوج شکوفایی و غنچه کردن این فطرت در دوران کودکی است از خداوند بزرگ بابت دادن این توفیق به کانونی‌ها برای رشد، هدایت و شکوفایی این فطرت شاکر شد و ابراز امیدواری کرد قدر این توفیق بزرگ را بدانیم.
مشاور مدیرعامل کانون همچنین در بازدید خود از مراکز کانون در شمال استان خوزستان در ارتباطی صمیمی با مربیان و اعضای چهار مرکز کانون دزفول، سه مرکز اندیمشک و کانون زبان دزفول به گفت گو پرداخت و از فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مراکز دیدن کرد.
وی در بازدید از فعالیت‌های مراکز کانون ضمن استقبال از فعالیت‌های فرهنگی و بومی انجام شده در این مراکز بر تقویت این فعالیت‌ها در معرفی هرچه بیشتر فرهنگ ایرانی و اسلامی و بومی تاکید کرد.
گفتنی است: مشاور مدیرعامل و مدیر دفتر مرکزی حراست کانون همچنین در سفری دو روزه به استان خوزستان در روز نخست نیز نشستی صمیمانه با کارکنان ستادی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان داشت و با آن‌ها به گفت و گو پرداخت و در دومین روز سفر از دو مرکز آماده بهره برداری کانون در شهرستان اندیمشک دیدن کرد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

[ پنجشنبه بیست و هفتم شهریور 1393 ] [ 6:49 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

تقدير از راه يا فته گان به مسابقه عكاسي (( آب )) تهران

و همچنين برگزيدگان اولين مرحله طرح كتابخواني چرتكه كتاب

 

در ويژه برنامه اي با حضور اعضاي كودك ونوجوان و مربيان فرهنگي و هنري از راه يافته گان جشنواره عكس تهران با موضوع (( آب ))   تقدير شد .

 • ·         
 • تقدیر شدگان گروه سنی الف  (  ۳ تا ۷ )
 • امیر حسین گل گل              مرکز یک دزفول
 • برگزیدگان در گروه سنی ب ( ۸ تا ۱۲ سال )
 • نفر سوم :      علی کاظمینی      استان خوزستان
 •  راه یافتگان به نمایشگاه در گروه سنی ب ( ۸ تا ۱۲ سال )
 • محمد امین نوری نژاد            مرکز یک دزفول
 • نگین دمساز                        مرکز یک دزفول
 • محمد مهدی مهدیان مهر       مرکز یک دزفول
 • حسین فتح الله زاده     استان خوزستان
 • راه یافتگان به نمایشگاه در گروه سنی ج ( ۱۳ تا ۱۸ سال )
 • مارال ناصروند        مرکز یک دزفول
 • رضا منصفی        مرکز یک دزفول
 • علی کیانی فر      مرکز یک دزفول
 • شکیلا پیر یایی تنها     استان خوزستان
 • راه یافتگان به نمایشگاه  در گروه سنی د ( بالای ۱۸ سال)
 • پرستو لیاقت           مرکز یک دزفول 
 • لازم بذکر است مرکز یک دزفول با ارسال 65 اثر عکاسی از اعضای کودک ونوجوان دختر و پسر  با موضوع (( آ ب و آزاد  )) به مربیگری خانم مریم شادابی پور مربی هنری این مرکز   در  پنجمین دوره از مسابقات عکاسی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان حضور داشته است .
 •  برگزيدگان طرح كتابخواني چرتكه كتاب

 • 1) صبا صيادي
 • 2) مبينا ياوري راد
 • 3)شيلان شوكتي
 • 4) حسين هكوكي
 • 5)حسين نادكي
 • 6) شروين شوشي نسب

 

 

 

 

 

 

[ دوشنبه بیست و چهارم شهریور 1393 ] [ 8:6 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

نمايشگاه آثار هنري كارگاه خلاقيت (( ردپاي احساس من  ))

كودكان زير 7 سال

 

 

 

 

دومين نمايشگاه آثار هنري نقاشي ، كاردستي و كولاژ كودكان زير 7 سال  كارگاه خلاقيت مركز يك دزفول با هدف معرفي و تشويق كودكان شركت كننده در اين كارگاهها  با عنوان (( ردپاي احساس من  )) در مركز يك دزفول برگزار شد .

اين  نمايشگاه حاصل تلاش اين كودكان به  مربيگري خانم معصومه پولادك مربي  هنري اين مركز بوده كه در طي يك دوره 10 جلسه اي به كودكان زير 7 سال آموزش داده شده است .

لازم بذكر است با توجه به استقبال همشهريان محترم و با هماهنگي هاي بعمل آمده با واحد محترم كارشناسي  حوزه دزفول  قرار است دوره جديد كارگاههاي  ( كارگاه خلاقيت ، نمايش خلاق و موسيقي ) پس از بازنگري و آسب شناسي  از مهرماه سال جاري آغاز خواهد شد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ پنجشنبه بیستم شهریور 1393 ] [ 8:33 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

((مشاهده )) از عوامل مهم يادگيري در مباحث علمي مي باشد .

 

فعاليت علمي از برنامه هاي جذاب و پرمخاطب در مراكز كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان مي باشد به همين منظور به جهت آشنايي كودكان با زندگي پر رمز و راز جانوران به خصوص حشرات فعاليت علمي با موضوع  (( موريانه ها )) به مربيگري خانم نجمه واحدي مربي فرهنگي  در مركز يك دزفول برگزار شد .

در اين برنامه علاوه بر ارائه توضيحات مختصر در مورد اين حشره مخرب ، كتاب (( خانه جانواران ))ترجمه  (( امير حسين بنكدار ))  معرفي شده و اعضا از نزديك با مشاهده  موريانه و معماري لانه آنها در طبيعت آشنا شدند .

 

 

 

 

 

 

 

[ یکشنبه شانزدهم شهریور 1393 ] [ 8:52 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

گزارش تصويري ويژه برنامه (( رنگ خدا )) با هدف آموزش نماز و اذان  اعضاي پسر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ چهارشنبه بیست و نهم مرداد 1393 ] [ 20:52 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

اولین جشنواره علمی - فرهنگی (( نجات تخم مرغ )) در مرکزیک دزفول

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ یکشنبه نوزدهم مرداد 1393 ] [ 13:44 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

برگزاری  کارگاه آموزشی کوهنوردی در مرکز یک دزفول

 

به همتواحد  محترم کارشناسی سرکار خانم پروین  وفایی  اولین دوره آموزش کوهنوردی و سنگ نوردی به مربیگری  استاد ارجمند جناب آقای غلام حسین حسن پور (( عضو هیئت علمی دانشگاه  ازاد اسلامی واحد دزفول و ریاست محترم هیئت کوهنوردی شهرستان دزفول ))  و با حضور بیش از 100نفر از اعضای کودک ونوجوان دختر و پسر مرکز یک دزفول در دو نوبت جداگانه در سالن آمفی تاتر این مرکز برگزار شد .

این کارگاه با هدف  آشنایی اعضا با ورزش های سالم و مفرح  و همچنین معرفی ورزش  سنگ نوردی ( دیواره مصنوعی )  انجام شده و اعضا  در این کارگاه با ابزار کوهنوردی و سنگ نوردی و... با نحوه صعود و فرود نمادین از کوه و ... آشنا شدند .

لازم بذکر است این برنامه به پیشنهاد  و هماهنگی عضو ارشد نوجوان مرکز عادل مسعودی و عضو فعال هیئت سنگ نوردی باشگاه فراز دزفول بوده که به همراه خانم سعیدی مدیریت این باشگاه در این کارگاه حضور داشتند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ سه شنبه چهاردهم مرداد 1393 ] [ 13:11 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

نمونه آثارنقاشی با موضوع جشنواره رضوی

 

 

 

 

 

 

 

 


 

[ دوشنبه سیزدهم مرداد 1393 ] [ 13:5 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

ویژه برنامه ((  قدس قلب طلایی )) به منظور همدردی با کودکان غزه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ شنبه چهارم مرداد 1393 ] [ 13:21 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

         گزارش تصویری  (( روز ادبیات کودک ونوجوان ))

در مرکز یک دزفول

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ چهارشنبه هجدهم تیر 1393 ] [ 13:30 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

نقد کتاب محمد(ص) رسول خدا   نوشته (( دمی ))

در مرکز یک دزفول  

 

 

  به منظور آشنایی اعضا بخصوص نوجوانان  با زندگی رسو ل اکرم (ص) و همچنین  وقایع مهم تاریخ اسلام در جلسه ای با حضور اعضای نوجوان پسر مرکز یک دزفول کتاب محمد رسول خدا  نوشته (( دمی )) و ترجمه محمد رضا شاه ابادی نقد محتوایی و ظاهری شد . لازم بذکر است این کتاب توسط خانم شارلوت دومارسک (( معروف به دمی ))که نویسنده غیر مسلمان بوده  نتالیف شده و تصاویر آن نیز اقتباس از مینیاتور ایرانی بوده که توسط خانم دمی طراحی و اجرا شده است . دراین کتاب نوجوانان ععلاوه بر آشنایی با کودکی ونوجوانی پیامبر با وقایعی چون  ، ازدواج با حضرت خدیجه ،بعثت، معراج پیامبر ، هجرت ، ماجرای غدیر خم و... آشنا شدند .

 

 

[ سه شنبه هفدهم تیر 1393 ] [ 14:2 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

 از  طرح  آموزش وضو  و نماز  گویا  با عنوان  ((  نسیم  بهشتی  ))

در ایام مبارک رمضان رو نمایی خواهد شد .

 

همزمان با ایام ماه مبارک رمضان  و در راستای  آموزش های  دیجیتال  به کودکان ونوجوان و همچنین  در ادامه  فعالیت پر مخاطب  (( کتابهای گویا )) در سال جاری  طرح آموزش نماز و وضو به شکل گویا با عنوان  ((  نسیم  بهشتی  )) در مرکز یک دزفول انجام خواهد شد .

لازم بذکر است در این طرح که همچون نسخه های دیگر با فرمت gp3  ( تلفن همراه ) بوده و قابلیت بلوتوث شدن را دارد از صدای  عضو کودک مرکز  و همچنین تصاویری از مراحل وضو گرفتن و نخواندن نماز نیز استفاده می شود .

 

 

[ سه شنبه هفدهم تیر 1393 ] [ 13:50 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

 استقبال کودکان ونوجوانان از کارگاه نقاشی

و طراحی در مرکز یک دزفول

 

 با توجه به اینکه فعالیت های هنری ((  نقاشی و سفال )) از برنامه های پرمخاطب در مراکز کانون  می باشد امسال  این با برنامه ریزی متنوع برای گروههای سنی مختلف در نظر گرفته شده است . کارگاه نقاشی با پاستل  برای کودکان دختر و پسر ، آموزش تکنیک های نشی و چاپ برای اعضای دختر نوجوان و آموزش طراحی برای اعضای پسر نوجوان در نظر گرفته شده است . لازم بذکر است کارگاههای نقاشی  به مربیگری خانم  معصومه پودلاک  و کارگاه سفال به مربیگری خانم  برومند در مرکز یک دزفول برگزار می شود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ دوشنبه شانزدهم تیر 1393 ] [ 13:8 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

طرح معرفی کتاب نوجوان (( یک جرعه کتاب )) در مرکز یک دزفول

 

به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و معرفی رمان های نوجوان و همچنین استفاده بهینه از تکنولوژی های روز وبگاه (( یک جرعه کتاب )) توسط عضو نوجوان در مرکز یک دزفول طراحی شد . در این وبگاه علاوه بر تصویر جلد کتاب ، مقدمه ، بخشی از کتاب ، نظر خواننده در مورد کتاب و... درج می شود . طراحی و مدیریت این وبگاه برعهده (( پرستو پاشا )) عضو نوجوان این مرکز بوده وقرار است با همکاری دیگر اعضا در هفته 2-3 کتاب نوجوان معرفی شود . تاکنون در وبگاه (( یک جرعه کتاب )) چهار کتاب ((دختری با روبان سفید )) ، (( قند آباد ))، (( تاریخ از این ور )) و (( دیدار با جن ها )) توسط این عضو فعال معرفی شده است .

آدرس وبگاه (( یک جرعه کتاب ))

 

http://ketab-kanoon.blogfa.com/   وبگاه  اعضای دختر 

 

لازم بذکر است وبگاه اعضای پسر نیز با مدیریت عضو کودک مرکز  (( سامان شامدیل)) با عنوان کتابهای مرغک  طراحی شده و در اولین  معرفی خود کتاب (( ماهی رنگین کمان )) را معرفی کرده است و آدرس آن

 

http://ketab2kanoon.blogfa.com/ وبگاه  اعضای پسر

 

 

 

[ چهارشنبه یازدهم تیر 1393 ] [ 13:30 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

آموزش مسایل زیست محیطی  (( بازیا فت )) به کودکان در مرکز یک دزفول

 

با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست و تلاش جهت احیای این نعمت خدا دادی  همایش نقاشی با موضوع (( بازیافت )) با حضور اعضای کودک ونوجوان دختر مرکز یک دزفول برگزار شد در این برنامه قبل در ابتدا در مورد اهمیت آب ، درختان و ... صحبت شد در ادامه اعضا راهکارهایی را برای حفظ این منا بع طبیعی پیشنهاد داده و در نهایت به این نتیجه رسیدند که بازیافت کاغذ ، پلاستیک و شیشه و...  از روش های مهم حفاظت از محیط زیست می باشد . لازم بذکر است این برنامه با حضور کارشناس محیط زیست و از اعضای انجمن دوستداران محیط زیست (( آوای سبز )) برگزار شد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ دوشنبه نهم تیر 1393 ] [ 8:2 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

برگزیدگان پنجمین مسابقه سراسری عکس استان تهران معرفی شدند.

 

 اعضای کودک ونوجوان  مرکز یک دزفول بازهم در  مسابقات کشوری

خوش  درخشید ند

 

 

به گزار ش واحد کارشناس هنری استان خوزستان سرکارخانم ماهدخت فارسانی :

هیئت داوران پنجمین مسابقه سراسری عکس روز شنبه اول تیرماه 93 آثار برگزیده را معرفی کردند.ابراهیم سی سان، مرضیه خرسند و مامک یحیی پور که داوری آثار این مسابقه را بر عهده داشتند در گروه الف (خردسال) 13 اثر را شایسته تقدیر دانستند و در گروه های ب و ج (کودک و نوجوان) علاوه بر انتخاب 3 اثر برگزیده، از 3 اثر نیز تقدیر کردند. در گروه د (بزرگسالان) این مسابقه، تنها یک عکاس موفق به کسب رتبه تقدیری شد.

همچنین تمامی آثار راه یافته به نمایشگاه، در کنار آثار برگزیده و تقدیری در نمایشگاه عکس در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.

مراسم اهدای جوایز و افتتاح این نمایشگاه هم زمان با اختتامیه جشنواره منطقه ای فیلم و پویانمایی نوتاسین روز پنجم تیرماه از ساعت 14 در مجموعه آفرینشهای فرهنگی هنری حجاب برگزار می شود و علاقمندان می توانند تا روز 19 تیرماه از عکس های برتر پنجمین مسابقه سراسری عکس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران دیدن کنند.

اسامی برگزیدگان، تقدیرشدگان و راه یافتگان به نمایشگاه از استان خوزستان  بدین شرح است :

 

تقدیر شدگان گروه سنی الف  (  ۳ تا ۷ )

امیر حسین گل گل                مرکز یک دزفول

برگزیدگان در گروه سنی ب ( ۸ تا ۱۲ سال )

نفر سوم :      علی کاظمینی      استان خوزستان

 

 راه یافتگان به نمایشگاه در گروه سنی ب ( ۸ تا ۱۲ سال )

 

محمد امین نوری نژاد             مرکز یک دزفول

نگین دمساز                         مرکز یک دزفول

محمد مهدی مهدیان مهر        مرکز یک دزفول

حسین فتح الله زاده     استان خوزستان

  

راه یافتگان به نمایشگاه در گروه سنی ج ( ۱۳ تا ۱۸ سال )

مارال ناصروند          مرکز یک دزفول

رضا منصفی           مرکز یک دزفول

علی کیانی فر         مرکز یک دزفول

شکیلا پیر یایی تنها     استان خوزستان

راه یافتگان به نمایشگاه  در گروه سنی د ( بالای ۱۸ سال)

پرستو لیاقت               مرکز یک دزفول 

 

 

 

 

 

 

[ چهارشنبه چهارم تیر 1393 ] [ 14:24 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

کارگاه آموزشی پدافند غیر عامل در مرکز یک دزفول برگزار شد .

 

 

·        با توجه به اهمیت آموزش پدافند غیر عامل به کودکان ونوجوانان اولین کارگاه آموزش (( پدافند غیر عامل )) با حضور اعضای نوجو.ان پسر مرکز یک دزفول برگزار شد .

·        در این برنامه ابتدا در مورد مفهوم پدافند غیر عامل و اهمیت  ان در دوره صلح برای هر کشور مطالبی ارائه شد . در ادامه نمونه هایی  از راهکارهای پدافند غیر عامل در فضای سایبری و هجوم هکر ها  به سایت ها و موسسسات آموزشی  و  عدم استفاده از بد افزار ها و... توسط اعضا و مربی بیان شد .

·        در نهایت نوجوانان با نمونه های دیگر  از  اجرای پدافند غیر عامل در شرایط صلح  همچون استتار ، اختفاء ،  استحکامات  ، فریب ،و... آشنا شدند .

·         به جهت در ک بهتر مطالب ارائه شده کتاب (( انسان و طبیعت )) نوشته مجید عمیق نیز معرفی شد و   اعضا با دیدن تصاویری از پدافند غیر عامل  در طبیعت  آشنا شدند .

 

 

 

 

 

 

[ شنبه سی و یکم خرداد 1393 ] [ 13:40 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

گزارش تصویری جشن (( بوی گل نرگس ))

در مرکز یک دزفول

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ چهارشنبه بیست و یکم خرداد 1393 ] [ 12:55 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

طرح معرفی کتاب نوجوان  (( یک جرعه کتاب )) در مرکز یک دزفول

 

به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و معرفی رمان های نوجوان  و همچنین استفاده بهینه از تکنولوژی  های روز  وبگاه (( یک جرعه کتاب ))   توسط عضو نوجوان  در مرکز یک دزفول طراحی  شد . در این وبگاه علاوه بر تصویر جلد کتاب ، مقدمه ، بخشی از کتاب ، نظر خواننده در مورد  کتاب و... درج می شود . طراحی و  مدیریت  این وبگاه برعهده ((  پرستو پاشا )) عضو نوجوان  این مرکز  بوده  وقرار  است  با همکاری دیگر اعضا  در هفته 2-3 کتاب نوجوان معرفی شود .

تاکنون در  وبگاه (( یک جرعه کتاب ))   چهار کتاب  ((دختری  با روبان سفید )) ، (( قند آباد ))، (( تاریخ از این ور )) و (( دیدار با جن ها )) توسط این عضو فعال معرفی شده است .

 

آدرس وبگاه (( یک جرعه کتاب ))

http://ketab-kanoon.blogfa.com/

 

 

[ سه شنبه بیستم خرداد 1393 ] [ 14:16 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

                                     

                                        آموزش احکام به اعضای نوجوان 

                                          در مرکز یک دزفول

 

 به منظور آشنایی اعضا با  مقدمات نماز  کارگاه آموزش وضو و تیمم با حضور اعضای نوجوان پسر در مرکز یک دزفول برگزار شد .

در این برنامه پس ازگفتن داستان آموزش (( وضو توسط  امام حسن و امام حسین به پیرمرد ))  اعضا بصورت نمادین وضو گرفته و با توجه به مقوله صرفه جویی در مصرف آب حتی در انجام واجبات دینی  ، اعضا با یک لیوان آب  وضو گرفته و متوجه شدند که این مقدار آب هم برای وضو زیاد است  و این مهم می بایست در فصل تابستان نیز بیشتر مد نظر قرار گیرد .

 

 

 

 

[ یکشنبه یازدهم خرداد 1393 ] [ 13:48 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

 

ویژه برنامه 4 خرداد روز مقاومت و پایداری  دزفول

در مرکز یک دزفول

 

همزمان با 4 خردادماه روز پایداری و مقامت مردم دزفول ضمن برگزاری کارگاه خوشنویسی با موضوع دزفول و همچنین معرفی وقایع و توضیح در مورد دفاع مقدس و پایداری و رشادت  های مردم این شهرستان در دوران جنگ تحمیلی با هماهنگی بعمل آمده با واحد کارشناسی  اعضای کودک  و نوجوان دختر و پسر مرکز یک دزفول در ویژه برنامه کودک که بصورت زنده از شبکه های استانی و کشوری پخش شد حضور پیدا کردند وهم نوا با مردم شهرستان (( روز مقاومت و پایداری دزفول )) را گرامی داشتند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ یکشنبه چهارم خرداد 1393 ] [ 13:10 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


طرح کتابخوانی (( چرتکه کتاب ))


در مرکز یک دزفول  اجرا می شود


امسال نیز همچون سال های گذشته به منظور تشویق کودکان ونوجوانان به مطالعه مربیان مرکز یک دزفول طرح های متنوعی د راین مرکز اجرا خواهند کرد یکی از این برنامه ها طرح (( چرتکه کتاب )) است . در این طرح پس از نصب فراخوان از اعضا دعوت می شود در این طرح ثبت نام کرده و ÷س از اختصاص دفترچه ثبت مطالعات روزانه  به ازای خواندن هر کتاب یک مهره به رنگ قهوهای  در چرتکه آماده شده به همین منظور می اندازد . و در ازای هر پنج مهره یک مهره رنگی دریافت می کند

در پایان تابستان ضمن بررسی روند مطالعه عضو ، بررسی دفترثبت مطالعات  و نرم افزار کتابداری به افراد منتخب جوایزی اهدا خواهد شد .[ دوشنبه پانزدهم اردیبهشت 1393 ] [ 8:15 ] [ سعید گل گل ]

[ ]کتابهای (( بزرگترین دختر عالم  )) و ((بچه همه )) طرح دیواری شد .


به منظور معرفی کتابهای (( بزرگترین دختر عالم  )) نوشته  سید مهدی شجاعی و ((بچه همه )) نوشته  آناهیتا تیموریان طرحهای دیواری کتابهای مذکور در قطع   140*100  اجرا شده و در سالن های ورودی و سالن کودکان نصب گردید .طراحی و اجرای این آثار توسط خانمها ((هدیه علیپور ))و(( پرستو زورقی )) از کارآموزان رشته گرافیک و خوشنویسی  متن این طرحها توسط خانم  (( افسانه آخورد زاده ))  مربی هنری مرکز یک دزفول صورت گرفته است .

[ شنبه بیست و سوم فروردین 1393 ] [ 9:27 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

رونمایی از طرح (( کتاب استریپ )) در مرکز یک دزفول


به منظور توسعه فرهنگ مطالعه و مشارکت اعضا در فعالیتهای گروه طراحی اولین ((  کتاب استریپ  )) در مرکز یک دزفول انجام شد . در این طرح  پس از مطالعه کتاب (( کرم سه نقطه )) نوشته  سروناز پریش اعضا تصاویر کتاب را بصورت کلاژ طراحی نمودند .در ادامه متن داستان تبد یل به دیالوگ (( گفتگو  بین شخصیتهای داستان ))  شد . در نهایت از کنار هم قرار دادن تصاویر این کتاب همراه با متن گفتگوها  کتابی مصور همچون  تصاویر (( کمیک استریپ )) آماده شده که بصورت طرح دیواری در مرکز به نمایش گذاشته شده توسط اعضای نوجوان و با راهنمایی خانم ندا مراد پور مربی فرهنگی این مرکز طراحی و اجرا شده است .


[ شنبه بیست و سوم فروردین 1393 ] [ 9:23 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


حضور تاتر کاغذی ((جیک جیک کی منو می خوره ؟)) مرکز یک دزفول

در اولین جشنواره استان خوزستانبه گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان، در این جشنواره تئاتر های کاغذی ساخته شده توسط نوجوانان 12 تا 16 سال عضو مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر استان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.


نمایش‌های کاغذی، «ای کاش...» به کارگردانی فرگل محمودی راد از شهرستان اهواز، «کلاغ سفید و بره‌ی سیاه» به کارگردانی گروه نمایش از شهرستان آبادان، «جیک جیک کی منو می خوره؟» به کارگردانی گروه نمایش از شهرستان دزفول، «در پی زیبایی» به کارگردانی محمدرضا روشن ضمیر از شهرستان هندیجان، «من کیم؟» به کارگردانی نیوشا آریاراد از شهرستان اهواز، «سرگذشت یک سیب» به کارگردانی گروه نمایش از شهرستان باوی، «این جا مال من است» به کارگردانی اعضا و مربیان از شهرستان دزفول، «کچل کفترباز» به کارگردانی اعضا و مربیان از شهرستان امیدیه و «ننه گلاب» به کارگردانی گروه نمایش از شهرستان رامهرمز در اولین جشنواره تئاتر کاغذی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
این جشنواره ساعت 9:30 صبح، شنبه 17 اسفند ماه در سالن آمفی‌تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک اهواز با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان، جمعی از مربیان و کارشناسان کانون و دانش آموزان اهوازی آغاز بکار کرد.


[ شنبه هفدهم اسفند 1392 ] [ 12:19 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


ارسال مسابقه بین المللی نقاشی بلغارستان مونتانا 2014

با موضوع موسیقی و بازی های آئینی


نمونه آثار نقاشی  ده نفر از اعضای کودک  و نوجوان مرکز یک دزفول  جهت حضور در مسابقه بین المللی نقاشی بلغارستان مونتانا 2014 با موضوع موسیقی و بازی های آئینی  به مرکز آفرینش های هنری استان خوزستان ارسال گردید .[ چهارشنبه هفتم اسفند 1392 ] [ 9:36 ] [ سعید گل گل ]

[ ]دومین  نمایشگاه آثار هنری  کودکان  پیش دبستانی


پس از اتمام نهمین  دوره از کارگا ه های خلاقیت گروه سنی  پیش دبستانی  دومین نمایشگاه هنری از آثار این هنرمندان کوچک  در مرکز یک دزفول برگزار شد. این آثار شامل عروسک های خلاق، سفال، نقاشی و کارهای کلاژ کودکان ، آموزش چند نمونه جذاب از چاپ ها  و... بودند. عروسک های خلاق بخش وسیعی از این نمایشگاه را تشکیل می دادند که شامل عروسک هایی با قطعه های چوبی و وسایل دور ریختنی می شدند.

نمونه ای دیگر از این عروسک ها ساخت  آدم آهنی هایی با جعبه بود که با استقبال کودکان روبرو شد. هدف از این کلاس فوق العاده ضمن پرورش خلاقیت در کودکان نشان دادن ظرفیت دور ریختنی ها برای ساخت کاردستی و نیز  لذت آزادی عمل در کودکان برای آثار خود بوده است.[ چهارشنبه هفتم اسفند 1392 ] [ 8:58 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

 

                   ویژه برنامه  (( یلدای قصه ها ))


در آستانه ی یلدا در مرکز شماره یک دزفول  ویژه برنامه ی مفصلی تدارک دیده شد. پس از فضاسازی و آماده سازی ویژه ی کانون برای این روز، مرکز آماده ی استقبال از مهمانان این برنامه شد. مهمانان، بچه های دبستان دخترانه عفت بودند که همراه با مادران خود به این برنامه دعوت شده بودند.

هدف این برنامه ضمن ایجاد فضایی شاد و لذتبخش برای کودکان، آشنا ساختن کودکان با فلسفه ی یلدا و مراسم ویژه ی این روز بود. در راستای این هدف برنامه های متنوعی انجام شد که از این قرار بودند.

1-    آیین خوش آمدگویی و معرفی کانون

2-    معرفی یلدا و گفتگو درباره این روز

3-    قصه گویی مادران و اعضا

4-    شاهنامه خوانی

5-    کارگاه کاردستی

6-    مسابقه و سرگرمی

شرح برنامه ها به صورت مفصل از این قرار است.

 

1-   آیین خوش آمدگویی و معرفی کانون

در آغاز برنامه و برای خوش آمدگویی به کودکان پس از تلاوت قرآن و پخش سرود،  فعالیتهای کانون توسط مجری برنامه معرفی شد.

2-   معرفی یلدا و گفتگو درباره این روز

به جهت آشنایی با فرهنگ کهن درباره یلدا و مراسم این روز و چرایی پدیدآمدن آن و همچنین نمادها در این مراسم  توضیحاتی برای حاضرین در برنامه داده شد.

3-   قصه گویی

این قصه گویی شامل دو بخش قصه گویی مادران و کودکان بود که طی آن خانم عرفانی قصه ی((  ماه من ماه ما ))را برای حضار نقل کرد و ساناز   از اعضای کودک نیز با لباس محلی قصه ی مارمولک سبز را برای حاضرین در سالن تعریف کرد.

 

4-   شاهنامه خوانی

نقالی و شاهنامه خوانی یکی از سنت های متداول یلداست که برای نشان دادن این رسم به کودکان کانون خانم سوسن بشیر ذرتی را دعوت کرده بود و رزم رستم و سهراب را برای حاضران نقالی کرد.

5-   اجرای مسابقات و مختلف

در این مسابقات که برای شاد شدن فضا طراحی شده بودند شرکت کنندگان هم از کودکان بودند و هم از مادران.

6-   برگزاری کارگاه کاردستی

کودکان به همراه مادران خود یک نمونه آویز  سنتی با کاموا و چوب ساختند. بازدید از نمایشگاه نمونه آثار اعضا و همچنین حضور در غرفه فروش محصولات کانون پایان بخش این ویژه برنامه بود.

 

 

[ سه شنبه سوم دی 1392 ] [ 9:35 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


حضور  10 اثر پویانمایی  اعضای نوجوان مرکز یک دزفول

در هفتمین جشنواره  بین المللی فیلم کودک برای کودک


به جهت حضور پویانمایی های اعضای نوجوان در (( هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودک برای کودک ))که در دو سال اخیر  در مرکز تولید شده  10 اثر منتخب با عناوین ذیل به دفتر استان خوزستان ارسال گردید .

لازم بذکر است این جشنواره در قزوین و در مورخه 17-14 بهمن ماه برگزار خوهد شد .
پویانمایی  های (( می روم برای کرمها لانه بسازم )) و

(( آخرین پرواز )) به کارگردانی  حامد صفربناءپویانمایی (( صلح )) به کارگردانی  فاطمه گلچین پور

پویانمایی های (( ماهی من )) و (( مرغ حنایی )) به کارگردانی پروا و پرستو پورآصف


پو یانمایی (( فضایی ها می آیند )) به کارگردانی علی عالم زاده انصاری
پویانمایی های (( صدف ها و زنبور)) به کارگردانی دانیال عزیز حاجی

پویانمایی (( فوتبال )) به کارگردانی محمد امین نوری نژاد

پویانمایی (( نماز))  به کارگردانی  هستی کیارسی


برای این هنرمندان نوجوان آرزوی موفقیت می کنیم .
[ یکشنبه هفدهم آذر 1392 ] [ 8:55 ] [ سعید گل گل ]

[ ]


 اجرای مانور زلزله در مرکز یک دزفول

 

در روز 10 آذرماه همزمان با سراسر کشور  مانونر زلزله جهت آشنایی کودکان ونوجوانان با حضور دانش آموزان مدرسه راهنمایی شاهد گلستان در مرکز یک دزفول برگزار شد در این برنامه  ضمن  آشنایی حاضرین با علت وقوع زلزله و سونامی  ، مطالبی  در مورد مجموعه اقداماتی که در زمان وقوع زلزله می بایست انجام داد  ارائه شد . در نهایت پس از معرفی کتاب  ((چگونه یک زلزله تبدیل به سونامی می شود ؟ )) نوشته لیندا تاگلیافرو   و ترجمه حسین بکایی  ، دانش آموزان موقعیت خود را در زمان وقوع زلزله  بصورت نمادین نمایش دادند .
 

[ یکشنبه دهم آذر 1392 ] [ 13:32 ] [ سعید گل گل ]

[ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه